Nasza przyszłość

Co po maturze?

Miesiąc maj to czas w którym ostatnie klasy szkół średnich kończą swoją przygodę z przymusową edukacją. To również czas w koło słyszanych i bardzo stresujących dla uczniów matur. Tylko co dalej? Bo w sumie przydało by się coś wybrać. Człowiek za młodu musi decydować co będzie robić dalej co nie jest dobre, ponieważ nie jest się jeszcze w tym wieku w pełni świadomym. OK, szkoła idzie w zapomnienie, matura zdana to teraz do wyboru studia czy praca. Oczywiście można połączyć te dwie opcje.
Wykształcenie w tych czasach jest ważne, ale teraz pytanie czy jesteśmy w stanie znaleźć pracę w swoim kierunku? Nie wielu ludziom udaje się ta sztuka. Wyobraź sobie, że jesteś na studiach polonistyki kończysz z wyróżnieniem i teraz jaka jest szansa, że od razu przyjmą Cię do pracy w szkole. Podpowiem, no niewielka. Gdy wybierasz po szkole pracę też nie jest kolorowo. Pracodawcy zazwyczaj szukają pracownika z doświadczeniem, a Ty dopiero co skończyłeś szkołę.

Wyższe wykształcenie – wymysł czy konieczność?

Świadome decyzje

Nie poznasz w tym tekście odpowiedzi na to co będzie dla Ciebie lepszym wyborem. Z tym musisz się zmierzyć sam. W każdym bądź razie podejmuj decyzje w pełni świadomie. Podpowiem. Usiądź i zadaj sobie jedno pytanie: Co chciałbyś w życiu robić? I zacznij to robić.
Życzę dobrych wyborów i powodzenia na nowej drodze.