Czy ciężka praca naprawdę popłaca?

Nowe pokolenie ma coraz więcej możliwości i kierunków, aby poprowadzić swoje życie w sposób, jaki sobie tylko wymarzą. Niegdyś niemal wszystkie osoby przekonane były, że sukces można osiągnąć jedynie poprzez ciężką pracę. Jednak czy ciężka praca gwarantuje godziwe wynagrodzenie i czy zawsze musi oznaczać harówkę po kilkanaście godzin dziennie? Czy ciężką pracą można nazwać intensywne wykonywanie różnych zadań w krótkim czasie?

Mit ciężkiej pracy

Nasi pradziadkowie, dziadkowie, a być może nawet i rodzice bardzo często powielają jeszcze wieloletni mit w stylu „ciężka praca popłaca”. Dziś coraz częściej na przykładzie naszych rodziców i dziadków widzimy jednak, że nie zawsze tak jednak jest. A na pewno nie odzwierciedla tego wynagrodzenie. Wykonywanie pracy w fabryce lub zakładzie pracy po kilkanaście godzin dziennie z nadgodzinami, i to przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat nigdy nie jest gwarancją sukcesu, czy też nawet awansu w hierarchii pracowników.

Co jest przyczyną takiego, a nie innego stanu rzeczy? Wydaje się, że po prostu niektóre stanowiska pracy nie mają zbyt dużych możliwości rozwoju. A stwierdzenie „ciężka praca popłaca” na pewno było na rękę tamtejszym władzom. Czy można więc uznać to stwierdzenie za mit? Jak najbardziej tak, szczególnie w dzisiejszych czasach, w których zarówno młode, jak i starsze osoby mają mnóstwo dróg na rozwój życiowy i kariery zawodowej.

Praca efektywna i wartościowa

Osoby, które odniosły sukces w życiu wielokrotnie zaznaczają, że u nich niejednokrotnie pieniądze schodziły na drugi plan. W swoją pracę wkładali oni przede wszystkim czas, kiedy to spędzali nad projektem lub kluczowym zadaniem nawet całe dnie i noce. Mieli oni jednak świadomość, że ich praca generuje odpowiednią wartość dla potencjalnych klientów.

Pracując nad czymś wyjątkowym naprawdę warto poświęcić swój czas, zdrowie i czasami nawet życie prywatne. Taka praca nad produktem lub usługą, która na pewno będzie wartością dodatnią w życiu innych ludzi może oznaczać ogromny sukces. W tym także finansowy. Jednak ciężka praca na magazynie, fabryce lub jakiejkolwiek firmie, byleby tylko uzbierać jak najwięcej godzin na etacie, najczęściej będzie dla nas kompletnie nieopłacalna.

Źródło: lesznoinfo.pl