8 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski już po raz trzeci wezmą udział we wspólnej akcji noszącej nazwę „Jak nie czytam, jak czytam”.
Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, a także pobicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku było to 459 tys. osób.

Nasza szkoła także włączy się w tę akcję. Nasze spotkanie czytelnicze odbędzie się
8 czerwca na 4 i 5 lekcji na placu apelowym lub na sali gimnastycznej. Wezmą w nim udział  wszystkie klasy pod opieką uczących ich w tym czasie nauczycieli.

W tym roku tematem przewodnim akcji będzie hasło „Zabierz książkę do plecaka”. Chcemy, trwając w nastroju przedwakacyjnym, zachęcić wszystkich do czytania książek podróżniczych.

Zwracamy się z prośbą do każdej z klas o wybranie jednej książki związanej z podróżami i osoby, która zaprezentuje ją wobec publiczności, poprzez przeczytanie krótkiego jej fragmentu. Reprezentantów klas i wybrane tytuły prosimy zgłosić do biblioteki szkolnej do dnia  30 maja.

Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w naszą czytelnicza zabawę i przybycie do szkoły w tym dniu w strojach i z rekwizytami związanymi z wakacyjnymi wędrówkami,
a wychowawców prosimy o dopilnowanie, by ich klasy odpowiednio się przygotowały.

Organizatorzy: Krystyna Pyzio, Edyta Zwieńczak, Katarzyna Kocemba

 

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ