Zespół Szkół nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie

Kriogenika - niezwykła chemia i fizyka

W dniu 25 lutego br. uczniowie z klasy 1a, 2a oraz 4a uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. W programie wyjazdu znalazł się udział w pokazach kriogenicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pokazy te zorganizowane były przez pracowników Wydziału Chemii UJ w Krakowie. Kriogenika to dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem i wykorzystywaniem właściwości ciał w niskich temperaturach. Uczniowie podczas pokazu mieli okazję zobaczyć mnóstwo ciekawych doświadczeń m.in. powstawanie piany i mgieł, zmiany właściwości różnych substancji organicznych oraz metali i niemetali w bardzo niskich temperaturach.

Mieli też możliwość zobaczyć jaki kolor ma skroplone powietrze, dotknąć suchego lodu oraz usłyszeć efekt spalania mieszaniny piorunującej. Wszystkie doświadczenia były bardzo ciekawe i absorbujące uwagę uczniów.

Wyjazd był bardzo pouczający.

B. Kowalczyk, E. Wykręt

  • pokazy_uj_01
  • pokazy_uj_02
  • pokazy_uj_03
  • pokazy_uj_04
  • pokazy_uj_05

Simple Image Gallery Extended

Rekrutacja 2016/2017

banerek

Konkurs Recytatorski

Dziennik Elektroniczny

Strona informacyjna

Szczęśliwy Numer

Wyniki losowania:
28 III ÷ 01 IV

Poniedziałek -
Wtorek -
Środa 8
Czwartek 25
Piątek 10

 

 

 

 

 

Kształcenie Zawodowe

Kampanie

odpowiedzialny_kierowcaPAHbzk

Wspierają Nas

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.