Zespół Szkół nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie

Nasze dziewczęta srebrne w finałach rejonowych w koszykówce

W piątek 18.03.2016 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się Finały Rejonowe w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt W finale wystąpiły zespoły z: PZ nr 1 SO  z Oświęcimia, IV LO z Olkusza, I LO z Chrzanowa i ZS nr 1 z  Andrychowa. Mecze rozgrywano systemem pucharowym, dwie kwarty po 8 minut. Nasz zespół rozpoczął rywalizację od zwycięstwa z gospodarzem zawodów 14:7.Był to bardzo ważny mecz, ponieważ gwarantował już zdobycie co najmniej drugiego miejsca w turnieju W drugim meczu Oświęcim zmierzył się z faworyzowanym Chrzanowem.

Czytaj więcej...

Sukcesy w snowboardzie i narciarstwie

W dniu 2.03.2016 r. w HMB Kompleks Beskid w Spytkowicach odbyły się VIII Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowało 100 uczniów. Właściciel ośrodka zadbał o to, aby stok był perfekcyjnie przygotowany, a trasa przejazdu bezpieczna. Zawodnicy startowali oddzielnie w poszczególnych grupach wiekowych, a o zwycięstwie decydował najlepszy czas przejazdu. Nasi reprezentanci startowali w dwóch kategoriach:

snowboardzie - Mateusz Badan  zdobył   I miejsce

w narciarstwie alpejskim -  Kacper Murzyn V miejsce.

Czytaj więcej...

Nasi chłopcy mistrzami powiatu w koszykówce

W miniony piątek 5.02.2016 r. nasza drużyna  wzięła udział w Finale Powiatowej Licealiadzie Młodzieży w Piłce Koszykowej Chłopców. W zawodach startowały cztery zespoły:  ZS im KEN z Kalwarii, ZS nr 2 z Wadowic, ZS nr 1 z Andrychowa i gospodarz turnieju LO Wadowice. Po losowaniu przystąpiono do rozgrywek. Zwycięzcy półfinałów awansowali do finału głównego, natomiast przegrani grali mały finał o trzecie miejsce Nasz zespół wylosował ekipę z Gorzenia. W pierwszym półfinale gospodarze ograli zawodników z Kalwarii. W drugim spotkaniu nasi uczniowie wygrali po dość wyrównanym meczu 46:40. W meczu o trzecie miejsce zespół z Gorzenia wygrał z Kalwarią mimo bardzo ambitnej postawy jego zawodników 45:20. Finał to było istne piekło. Wynik spotkania oscylował w granicach remisu i gdy wydawało się, że zwycięstwo odniesie liceum, nasze chłopaki, a dokładnie Michał Tomiak przypieczętował wygraną na sekundy przed końcową syreną rzutem spod kosza. Ostateczny wynik finału to 39:38.

Czytaj więcej...

Nasze dziewczęta znów "złote" w finałach powiatowych w koszykówce

W czwartek 11.02.2016r. w I LO w Wadowicach odbyły się  Powiatowe Finały w Małopolskiej Licealiadzie  Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły, które po losowaniu tworzyły dwie pary półfinałowe. Zwycięzcy meczy awansowali do wielkiego finału, natomiast przegrane zespoły będą grać o trzecie miejsce. W pierwszym półfinale ZSiPO z Kalwarii grał z naszymi zawodniczkami. Spotkanie od początku przebiegało po naszej myśli, dziewczęta zdobyły kilkunastopunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końcowego gwizdka, zwyciężając 23:11. W drugim meczu LO Wadowice ograło ZS nr 3 z Wadowic.

Czytaj więcej...

Grand Prix w kategorii poezji dla Naszej uczennicy

VII Powiatowy Konkurs "W hołdzie ks. Janowi Twardowskiemu" został rozstrzygnięty. Był wyjątkowy, ponieważ przypadł na setną rocznicę urodzin poety-księdza oraz zgromadził bardzo wielu uczestników. Powołane przez organizatora jury przyznało Grand Prix w kategorii poezji Julii Jończy - klasa 2d, uczennicy naszej Szkoły, podopiecznej polonisty Roberta Tracza. Rozdanie nagród odbyło się 3.11.2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Wadowicach. Warto zaznaczyć, że program artystyczny uroczystości złożony z utworów Jana Twardowskiego zakończony został recytacją wiersza "Nieostrość" autorstwa Julii Jończy, której z całego serca życzymy dalszych sukcesów w trudnej Sztuce Słowa! 

"Nieostrość"

Nie piszą o tym w plotkarskich gazetach

lecz każdy krótkowidz nie myśląc wiele

powie że czas niezgrabną jest istotą

dlaczego

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Najlepsi w powiecie

Rekrutacja 2016/2017

banerek

Konkurs Recytatorski

Dziennik Elektroniczny

Strona informacyjna

Szczęśliwy Numer

Wyniki losowania:
28 III ÷ 01 IV

Poniedziałek -
Wtorek -
Środa 8
Czwartek 25
Piątek 10

 

 

 

 

 

Kształcenie Zawodowe

Kampanie

odpowiedzialny_kierowcaPAHbzk

Wspierają Nas

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.