Zespół Szkół nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie

Zajęcia z ekonomii społecznej

Dnia 14 marca br. klasa 1t uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Krakowa. Zajęcia na temat przedsiębiorstw społecznych prowadzone były w oparciu o grę, którą zna w Andrychowie prawie każdy gimnazjalista i uczeń szkoły średniej, chodzi oczywiście o Chłopską Szkołę Biznesu. Najpierw uczniowie wcielali się w postaci tkacza, kowala i piekarza w zwykłych warunkach rynkowych, które pozwalały na generowanie jak największych zysków.

II etap to prowadzenie firmy, gromadzenie funduszy i działanie społeczne na rzecz innych mieszkańców. Rozgrywki były urozmaicone wykładami z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw społecznych głównie w Małopolsce, edukacji w tym zakresie i podejmowania takiej działalności gospodarczej.W czasie rozgrywek klasa była podzielona na dwuosobowe drużyny, bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie Wiktoria Wiktor i Dorian Dudek, którzy będą reprezentować szkołę w zawodach międzyszkolnych w siedzibie ROPS w Krakowie. Gratulujemy zwycięskiej drużynie i trzymamy kciuki.

Małgorzata Majdak

  • rozgrywki_chsb_DSC_0391_1
  • rozgrywki_chsb_DSC_0392_1
  • rozgrywki_chsb_DSC_0393_1
  • rozgrywki_chsb_DSC_0394_1
  • rozgrywki_chsb_DSC_0395_1
  • rozgrywki_chsb_DSC_0396_1
  • rozgrywki_chsb_DSC_0397_1
  • rozgrywki_chsb_DSC_0398_1

Simple Image Gallery Extended

 

Rekrutacja 2016/2017

banerek

Konkurs Recytatorski

Dziennik Elektroniczny

Strona informacyjna

Szczęśliwy Numer

Wyniki losowania:
28 III ÷ 01 IV

Poniedziałek -
Wtorek -
Środa 8
Czwartek 25
Piątek 10

 

 

 

 

 

Kształcenie Zawodowe

Kampanie

odpowiedzialny_kierowcaPAHbzk

Wspierają Nas

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.