„Czas pojednań” – spektakl na Boże Narodzenie w CKZiU

Kategoria: Newsy Opublikowano: środa, 03, styczeń 2018

W październiku 2017 r. miłośnicy biblioteki szkolnej wpadli na pomysł przygotowania dla społeczności szkolnej spektaklu bożonarodzeniowego.

Wśród wyszukanych w Internecie scenariuszy, najbardziej przypadł im do gustu tekst opracowany przez Annę Horodelską na podstawie opowiadania J.L.Wiśniewskiego „Anorexia nervosa”. Po modyfikacjach, którym został poddany, scenariusz ten został przyjęty do realizacji i otrzymał tytuł „Czas pojednań”.
W naszym założeniu jego treść miała skłonić widzów do refleksji nad rolą i znaczeniem Bożego Narodzenia w życiu współczesnego człowieka, który zbyt często w zabieganiu o bogate i dostatnie  przygotowanie tych Świąt, zapomina o tym, co w ich najważniejsze – o otwarciu się na Boga i innych ludzi.

Po licznych próbach, nasze przedstawienie zostało zaprezentowane uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły 21 i 22 grudnia. Satysfakcją dla jego twórców była reakcja widzów, którzy w skupieniu,  zasłuchaniu i z widocznym wzruszeniem odbierali prezentowane sceny.

W spektaklu, wyreżyserowanym przez panie Krystynę Pyzio i Edytę Zwieńczak, wystąpili: Małgorzata Gawęda (Matka), Magdalena Wider(Ada), Maciej Kołaczyk (Maciej) i Michał Kręcioch (Ojciec),
a konferansjerami byli Aleksandra Pomietło i Krzysztof Boba, zaś za nagłośnienie odpowiedzialny był Dawid Ścibik.

Zasłużyli z pewnością na wielkie brawa za świetną grę i wysiłek włożony
w przygotowanie przedstawienia.

W spektaklu wykorzystano fragmenty następujących utworów: Ludovico Einaudi- „Divenire”, „Fairytale”, Manuel Espinoza –„Silent night”, Chris Rea – „Driving home for Christmas”, Aneta Szymczyk i Maciej Czemplik „Przekażmy sobie znak pokoju”.

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza