Spedytorzy pod lupą ITD

Kategoria: Newsy Opublikowano: środa, 09, maj 2018

W kwietniu nasi spedytorzy po raz kolejny mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z Inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego.

Tym razem w spotkaniu uczestniczyła klasa 2s. W murach CKZiU gościliśmy inspektorów z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie z Oddziału Terenowego w Chrzanowie, panów Grzegorza Lipę oraz Szymona Kempkę oraz inspektorów z Zespołu Zamiejscowego Południowego, Biura Elektronicznego Poboru Opłat, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego panów Bartosza Raźnego i Mateusza Mularza. Spotkanie przebiegało w trzech etapach. Na początku nasi spedytorzy poznali organizację i zadania Inspekcji Transportu Drogowego oraz metody pracy inspektorów. Goście przedstawili również zasady i urządzenia związane z poborem opłat za poruszanie się po drogach krajowych i autostradach. W drugiej części spotkania młodzież miała okazję poznać i obejrzeć wyposażenie i samochody, które w codziennej pracy są wykorzystywane przez inspektorów ITD. Na parkingu szkolnym jedno z aut uczniów zostało "zbadane" z wykorzystaniem tego sprzętu. W ostatniej części spotkania inspektorzy przedstawili zasady rozliczania czasu pracy kierowców i urządzenia do rejestrowania czasu pracy (tachografy) oraz manipulacje jakich dopuszczają się nieuczciwi przedsiębiorcy w zakresie zakłócania pracy tachografów.

Spotkanie było okazją do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy z zakresu przewozów drogowych oraz pozwoliło na poznanie w praktyce budowy i zasady działania urządzeń pomiarowo-kontrolnych związanych z transportem drogowym. Nasi goście w miły, ciekawy i przystępny sposób prezentowali zagadnienia oraz chętnie odpowiadali na pytania.

Liczymy na spotkanie z inspektorami ITD również w kolejnych latach. Nasi goście zaproponowali również ciekawe warsztaty, w których wezmą udział w przyszłym roku uczniowie klasy trzeciej.

Spotkanie zorganizowała dr inż. Aneta Skowron

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza