Spotkanie z odkrywcą źródła Amazonki

Kategoria: Newsy Opublikowano: poniedziałek, 08, październik 2018

W dniu 5.10.2018r. z uczniami klasy 2 ts udaliśmy się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie  z Jackiem Pałkiewiczem - reporterem, eksploratorem, odkrywcą źródła Amazonki.

 

Na prelekcji Pan Jacek, który od ponad 40 lat przemierza peryferie świata, opowiadał o niesamowitych swych podróżach m.in. o pokonaniu Oceanu Atlantyckiego w roli dobrowolnego rozbitka, o wyprawach na Borneo i do Nowej Gwinei, o przeprawie przez Sahare, o podróżach na Syberię. Trener i twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie sztuki przetrwania.

„Podążać za marzeniem, i znów za nim podążać, i tak bez końca…” – napisane przez Josepha Conrada słowa są dla Pana Jacka Pałkiewicza aktualnym drogowskazem, który poprzez prezentację swoich osiągnięć, chciał przekazać młodzieży, by lepiej znosiła trudy życia i radziła sobie
 z napotkanymi trudnościami.

Krystyna Pyzio, Anna Mazgaj, Justyna Kutyła

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas