Spedytorzy w Sandomierzu...i nie tylko!

Kategoria: Newsy Opublikowano: wtorek, 12, czerwiec 2018

Pod koniec maja spedytorzy z klasy drugiej i trzeciej pod opieką p. D. Kwiecińskiej, p. M. Damka oraz p. J. Lipskiego uczestniczyli w trzydniowej wycieczce.

 

Mieliśmy okazję zwiedzić Pałac Książąt Czartoryskich w Puławach. Zobaczyliśmy wspaniałą rezydencję magnacką w Baranowie Sandomierskim, zwaną „Małym Rzymem” , otoczoną parkiem w stylu francuskim i angielskim.  Z zachwytem patrzyliśmy na skąpane w słońcu słynne sady i winnice regionalne. Będąc w malowniczym Kazimierzu Dolnym zwanym „Perłą nad Wisłą ” podziwialiśmy średniowieczne założenia urbanistyczne, renesansowe kamienice, ruiny Zamku i  Basztę. Niepowtarzalny krajobraz okolicy podziwialiśmy z pokładu statku. Najwięcej czasu spędziliśmy w urokliwym i zadbanym Sandomierzu.  Spacerowaliśmy  po wąwozie lessowym Królowej Jadwigi, podziwialiśmy zabytki i panoramę z Bramy Opatowskiej oraz podziemną część miasta. Sandomierz szczególnie bajecznie wyglądał po zmroku. Pojechaliśmy również do Ujazdu w województwie świętokrzyskim, gdzie duże wrażenie zrobiły na nas  ruiny, wybudowanej z rozmachem, rezydencji pałacowej Krzyżtopór.

Tereny te pełne dóbr kultury, lecz też wspaniałej natury polecamy Wam na wakacje!

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza