Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Hiszpańska tradycja

Opublikowano: poniedziałek, 17, grudzień 2018

W ubiegłym tygodniu uczniowie uczący się języka hiszpańskiego z klas Id, 1de i 1f stawili czoła hiszpańskiej tradycji sylwestrowej.

Każdego 31 grudnia przed północą wszyscy Hiszpanie łączą się za pośrednictwem telewizji z słynnym placem Puerta del Sol w Madrycie, skąd transmitowane jest 12 uderzeń dzwona w zegarze umieszczonym w głównym budynku wspomnianego miejsca tuż przed północą. Z każdym uderzeniem dzwona należy zjeść jedno winogrono myśląc o tym czego życzylibyśmy sobie w przyszłym roku.

Postanowiliśmy odtworzyć film z tego wydarzenia z 31.12.2017 i spróbować jak to wygląda w rzeczywistości. Zadanie chodź z pozoru bardzo proste wymagało od uczniów koncentracji i szybkości. Poradzili sobie prawie wszyscy J  więc całkiem śmiało stwierdziliśmy, że można pojechać do Hiszpanii spędzić Sylwestra i Nowy Rok.

D.Jura

 

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie