Konkurs Polonistyczny Fraszka

Opublikowano: poniedziałek, 26, listopad 2018

W dniu 22 listopada 2018r. 29 uczniów-humanistów naszej szkoły z klas 1f, 3f, 4t , 4bf uczestniczyło w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka".

Tegoroczny test zbudowany był z 30 pytań zamkniętych dotyczących historii literatury, teorii literatury i wiedzy o języku. W części opisowej uczniowie konstruowali wypowiedź na temat: Jak wyobrażasz sobie świat magicznych postaci i  przedmiotów?
Udział w tym konkursie jest rozrywką umysłową, sprawdzianem umiejętności i wiedzy o języku polskim. Na wyniki przyjdzie nam jeszcze poczekać. Mamy nadzieję, że konkursowa "Fraszka" okaże się naprawdę błahostką i na uczniów spadnie  deszcz nagród.
Konkurs  przygotowali, nadzorowali i skutecznie do niego zachęcili poloniści: Jolanta Nowak , Robert Tracz.