Jak uczyć o energii jądrowej

Opublikowano: poniedziałek, 22, październik 2018

Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii, Wydział Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zaprosił w dniu 11.10.2018 do Warszawy nauczycieli fizyki na konferencję  „Jak uczyć o energii jądrowej?".

Nauczyciele poszerzyli swoją wiedzę na temat energii jadrowej oraz związanych z nią korzyści i zagrożeń, udoskonalili warsztat metodyczny, niezbędny do prowadzenia w nowej, atrakcyjnej formy zajęć. Nasza szkoła otrzymała urządzenie do detekcji promieniowania jonizującego (Smart Geiger), dzięki któremu będzie możliwe prowadzenie eksperymentów  z  użyciem  detektora . Oprócz gammy i x-ray, uczniowie mają możliwość pomiaru aktywności beta. Sprzęt reaguje na: stare siatki żarowe, szkło uranowe, izotopowe czujki dymu, wyroby ceramiczne z polewą uranową.