Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Prapremiera w Izbie Regionalnej

Opublikowano: poniedziałek, 22, październik 2018

„Panie Herzog, Polska powstaje!” -  prapremiera w Izbie Regionalnej

Dnia 11 października w Pałacu Bobrowskich w Andrychowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Drogi mieszkańców andrychowszczyzny do niepodległości”. Wśród zaproszonych gości był burmistrz miasta, pan Tomasz Żak i Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Roman Babski. Były obecne również media w postaci reporterów portalu Powiatlive z Wadowic. Na początku, parę minut po 17.00 słowo wstępne na otwarcie wystawy wygłosił prezes Towarzystwa Miłośników Andrychowa, pan Jan Zieliński, po czym oddał głos historyczce, pani dr Darii Rusin, która przedstawiła krótką prelekcję na temat pierwszego dnia  wolności w naszym mieście.
Wreszcie nadeszła pora na występ młodzieży z naszej szkoły. W sztuce, mistrzowsko napisanej przez naszą kochaną bibliotekarkę, panią Krystynę Pyzio, wystąpili uczniowie klas 1de, 1ts, 1ab, 4s i 3f.  W rolę głównego bohatera, Józefa Herzoga wcielili się: Kamil Pasternak z kl.3d i pan Olgierd Morawski. Występującym otuchy dodawała nasza charyzmatyczna doradczyni zawodowa, pani Katarzyna Kocemba.
  W tym występie zaprezentowaliśmy fragment sztuki „Panie Herzog, Polska powstaje!” z kulminacyjną sceną rozbrojenia posterunku austriackiego w Andrychowie.
Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła miała dzięki temu znaczący udział w tych historycznych obchodach.
Dziękujemy pani Marii Skrzypiec z TMA za pomoc w realizacji tego szlachetnego pomysłu.
Olgierd Morawski
Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzeć można na stronie portalu Powiatlive: http://www.powiatlive.pl/wydarzenia/19335-andrychowskie-drogi-do-niepodleglosci

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie