Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sprawozdanie ze Ślubowania klas pierwszych i Pasowania na ucznia CKZiU w Andrychowie

Opublikowano: niedziela, 30, wrzesień 2018

Ślubowanie... radosna uroczystość w naszej szkole, choć w smutną rocznicę śmierci patrona profesora Tadeusza Kotarbińskiego.

W tym roku odbyła się nieco wcześniej 28 września, zza okien dużej sali gimnastycznej padały nieśmiałe promienie jesiennego słońca, gdy z kościoła pw św. Stanisława w Andrychowie powróciły klasy pierwsze. Przed chwilą młodzi ludzie byli świadkami wzruszającej uroczystości poświęcenia nowego sztandaru CKZiU w Andrychowie i z tym oto sztandarem rozpoczęliśmy część oficjalną ślubowania.

Najpierw głos zabrał dyrektor szkoły pan Tomasz Bizoń przypominając w prezentacji osiągnięcia naszej placówki i możliwości jakie otwierają się przed naszymi uczniami. Pan dyrektor wygłosił również przemówienie wprowadzające do uroczystości, skłaniające do refleksji na tym nowym etapie życia uczniowskiego. Następnie głos zabrała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Eliza Wyrwiak, która (jak to Eliza ;) przemówiła do młodszych koleżanek i kolegów tak po prostu, od serca.

Po przemówieniach, część ceremonialną w mistrzowski sposób poprowadziła dalej uczennica klasy 4s Małgorzata Gawęda. Wszyscy zgromadzeni powstali z miejsc, zaś na środek wyszli przedstawiciele klas pierwszych w liczbie zawodów, które pojawiły się w tym roku w naszej szkole. Rotę ślubowania czytali uczniowie klasy 1de Natalia Krzysztoń i Krzysztof Bednarz.

Po ślubowaniu przedstawiciele klas i zawodów zostali symbolicznie pasowani na uczniów CKZiU przez pana dyrektora.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której nadal prowadząca Małgorzata wzbiła się na wyżyny sztuki konferansjerskiej i w której:

  1. Wystąpiła Justyna Sitarz z klasy 3f w piosence do słów wiersza Kotarbińskiego zaczynającego się od słów „W chłodnych powiewach października” - to było bardzo przejmujące i wzruszające wykonanie;
  2. Elżbieta Michalak w perfekcyjnej hiszpańszczyźnie odśpiewała „Como Mirarte” Sebastiana Yatra;
  3. Sylwia Króliczek z Kamilem Pasternakiem (oboje z klasy 3d) zatańczyli szalony taniec w stylu modern street dance;
  4. Chłopaki z klas 3f, 2f i 2 ts tj Dawid Ścibik, Alek Świdowski i Wojtek Kosek zagrali własny utwór taki swoisty tryptyk muzyczny retro – metalowo – jazzowy... no po prostu... majstersztyk!
  5. I na sam koniec nasze kotarbińskie słowiki (Justyna i Ela) wyszły raz jeszcze, tym razem w odmiennym emplua i odśpiewały dwa utwory w których pełen popis swych umiejętności wokalnych.

Trzeba przyznać technicy technikami, ale młodzież mamy utalentowaną także pod względem artystycznym.

Na koniec pan dyrektor podziękował księżom za piękna mszę i za poświęcenie sztandaru, paniom które przygotowały przepiękną dekorację: pani Krystynie Pyzio i pani Katarzynie Kocembie oraz pani Annie Mazgaj i pozostałym organizatorom uroczystości, którą zakończyły pamiątkowe zdjęcia. Mam nadzieję, że ta wieloletnia ceremonia zapadnie w serca naszym nowym uczniom i że w pełni poczują się częścią naszej szkolnej społeczności.

Olgierd Morawski

fot. J. Stanek, K. Smaza

              

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie