Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ognisko integracyjne w Stanicy Hucuł

Opublikowano: niedziela, 30, wrzesień 2018

To był słoneczny dzień, wprost wymarzony do integrowania się przy ognisku. Organizatorka wyjazdu pani Anna Mazgaj  zamówiła tą wspaniałą pogodę na środę 26 września dla swojej klasy 1ts i klasy pana Olgierda Morawskiego 1de.

Dodatkowym opiekunem była nasza charyzmatyczna doradczyni zawodowa pani Katarzyna Kocemba.

Frekwencja obu klas dopisała. Autobusem MZK spod szkoły ruszyliśmy w stronę stanicy, gdzie naturalnie nie mogło zabraknąć koników ufnie podchodzących do gości z Kotarbina. Dało to asumpt paniom opiekunkom do wspomnień, jako że obie panie w przeszłości jeździły konno.

Na miejscu zrobiliśmy sobie cało klasowe zdjęcia w różnych konfiguracjach tj. turyści ze spedytorami, ekonomiści z informatykami, a na koniec obie klasy, po czym zajęliśmy miejsca w rozmaitych altankach i innych enklawach „Hucuła” oczekując jakiegoś solidnego śniadania jako, że pora była dość wczesna. Jakoż i wkrótce pojawiły się kiełbasiane wiktuały z dodatkami i gratisową herbatka, tak więc wzmocnieni mogliśmy przystąpić do integracji.

Najpierw konkurencja zorganizowana i prowadzona przez panią Anię, niby nic trudnego, dobiec do oznaczonego punktu zjeść biszkopta i zagwizdać, niektórzy jednak musieli sporo czasu spędzić pod czujnym okiem pani profesor zanim byli w stanie wydobyć jakikolwiek świstopodobny dźwięk i dać szansę kolejnym osobom ze swojej klasy na wykazanie się. W sztafecie tej zwyciężyła klasa 1ts, ale tak tylko minimalnie ;)

Kolejna konkurencja polegała na wybraniu kilku śmiałków z obu klas do pokonywania z zasłoniętymi oczyma przeszkód stworzonych z ławek, elementów wyposażenia stanicy i samych uczestników tworzących rozmaite „mosty” i „mury”. Ochotnicy najpierw musieli się „naocznie”

nauczyć owych przeszkód i przetrenować sposoby ich pokonywania, po czym udali się w ustronne miejsce z panią Anią gdzie zasłonięto im oczy, a w międzyczasie pozostali uczestnicy... usunęli wszystkie elementy owej „ścieżki zdrowia” i panowie dopingowani przez pozostałych pokonywali wyimaginowane elementy nie do końca świadomi gdzie biegną, po co i dlaczego ;)

Śmiechu było co niemiara.

Na koniec konkurencja zbiorowa pod kierownictwem pana Olgierda Morawskiego, który wcielił się w rolę gospodarza przywołującego gęsi. Gęśmi byli wszyscy pozostali uczestnicy, wszelako jednak z jednym małym wyjątkiem, gdyż pomiędzy nimi był... wilk, w osobie przesympatycznej pani Kasi. Wilk (w wolnych chwilach pełniący funkcję doradcy ;) miał za zadanie chwytać gęsi próbujące dobiec do gospodarza; schwytane same stawały się wilkiem, więc powrót do gospodyni w osobie naturalnie pani Anny był już znacznie utrudniony. W ostatnim biegu zostało jedynie kilka „sztuk” wobec nieprzerwanego szpaleru „wilków” trzymających się za „łapy”, więc wydawać by się mogło, że to mission impossibile, żeby ktokolwiek powrócił do bazy, a jednak znalazł się jeden śmiałek, który w niewyjaśniony do dnia dzisiejszego sposób niczym David Coperfield zmaterializował się po drugiej stronie. Zwycięzcą tym okazał się być Janek Samborski z 1ts, któremu również zawdzięczamy wspaniałe zdjęcia dokumentujące ognisko.

        Po tych wyczerpujących acz ekscytujących przeżyciach nie pozostawało już nic jak tylko

  1. Odtańczyć i odśpiewać „banany”;
  2. Odtańczyć tradycyjną „belgijkę;
  3. Odsapnąć nieco i we wspaniałych nastrojach powrócić do autobusu i do szkoły, lecz tylko po to by rozejść się do domów i dalej korzystać ze złotej polskiej jesieni już nieco bardziej zintegrowani

wewnątrz i między klasowo. Jesteśmy przekonani, ze był to fajny wstęp do odbywającego się dzień później „Dnia turystyka” i dwa dni później „Ślubowania klas pierwszych”. Oby więcej takich wyjazdów!

 Olgierd Morawski, Anna Mazgaj

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie