Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Każdy budowlaniec to wie - Moc jest z nami!

Opublikowano: czwartek, 27, wrzesień 2018

Jak już informowaliśmy tegoroczne obchody Dnia Budowlańca zaplanowane zostały na dwa dni. 24 i 25 września 2018r.

uczniowie klas: 4b,3b,2b,1b wzięli udział w wyprawie zawodoznawczej, której głównym celem było doskonalenie wiedzy połączone z obserwacją wytwarzania produktu w warunkach rzeczywistych.

W pierwszym dniu, pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, młodzież mogła zwiedzić: skansen architektury drewnianej w Zubrzycy Górnej oraz elektrownię wodną w Niedzicy.

W skansenie uczniowie rozpoznawali charakterystyczne konstrukcje budynków wsi morawskiej, sposób ich wznoszenia i uszczelnienia. Dowiedzieli się także czym zajmował się mechopta. W elektrowni natomiast mieli możliwość usłyszeć jak głośno pracuje turbina, co się dzieje z wyprodukowaną energią elektryczną,  ile metrów sześciennych wody może przechwycić zbiornik wodny w Czorsztynie i co to takiego teren zalewowy. Ten dzień - pełen wrażeń - zakończony został wspólnym ogniskiem zorganizowanym na noclegu w Kacwinie.

Drugiego dnia - wyposażeni w kamizelki odblaskowe, smycz z napisem GOŚĆ/ GUEST   oraz elektronicznego przewodnika - w asyście  Panów Ochroniarzy wizytowali firmę "Fakro" w Nowym Sączu  - wiodącego producenta stolarki okiennej w Polsce.  Wysłuchali także prezentacji  multimedialnej nt. wyrobów - nowości, które firma aktualnie wprowadza na rynek, zapoznali się z zasadami pracy zespołu doskonalenia i kontroli produktu, dowiedzieli się w jakim celu wykorzystywana jest drukarka 3D, jakie nowe maszyny i urządzenia sterowane numerycznie wykorzystuje "Fakro" w procesie produkcji oraz po co została powołana Fundacja POMYŚL O PRZYSZŁOŚCI. Po tak ambitnym dniu budowlańcy zaproszeni zostali na obiad, a następnie udali się w drogę powrotną do domu.

A. Łokcik-Szczygieł, K. Szczygieł

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie