Po raz kolejny odkrywamy spółdzielczość…

Opublikowano: sobota, 02, czerwiec 2018

W ubiegłym tygodniu członkowie Spółdzielni Uczniowskiej odkrywali tajniki spółdzielczości na Walnym Zebraniu PSS SPOŁEM Andrychów oraz na wycieczce do Krakowa.

Dnia 21 maja (poniedziałek) przedstawiciele Spółdzielni – Prezes Zarządu Kamil Bizoń i Wiceprezes Aleksandra Kukuła - pod opieką Pani Małgorzaty Majdak i Pana Dyrektora uczestniczyli w corocznym spotkaniu spółdzielców PSS SPOŁEM. Spotkanie odbyło się w Restauracji „Adria” w Andrychowie. Opiekun Spółdzielni przedstawiła nasze wyniki
i osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018 oraz plany na następny rok szkolny. Pan Dyrektor podziękował  Pani Prezes Annie Rychter za współpracę a także pomoc PSS SPOŁEM
w organizacji imprez i uroczystości szkolnych. Jak co roku mogliśmy się pochwalić tym, co nowego słychać w naszej szkole oraz zaproponować współpracę na nowych odcinkach.  Nasi młodzi przedstawiciele mogli zaobserwować jak wygląda porządek obrad na Walnym Zebraniu. Byliśmy bardzo dumni z tego, że nasza absolwentka i kiedyś spółdzielca, Izabella Mieszczak, od lipca ubiegłego roku zajmuje stanowisko Głównej Księgowej.

W piątek – 25 maja odbyła się wycieczka spółdzielców oraz członków Szkolnego Klubu Ksiązki do Krakowa. Rozpoczęliśmy nasz spacer od gry ulicznej „Śladami spółdzielczości po Krakowie”. Gra trwała około dwóch godzin, w trakcie których szukaliśmy odpowiedzi na wierszowane zagadki na temat miejsc związanych ze spółdzielczością w Krakowie. Następnie przeszliśmy do Teatru „Bagatela” na spektakl „Boeing, boeing – Odlotowe narzeczone”., który był źródłem świetnej zabawy, gra aktorów rozbawiła nas do łez.

Wyjazd był formą podziękowania za całoroczną pracę dla najbardziej aktywnych członków Spółdzielni i Klubu Książki oraz Opiekunów.

NOWYCH CZŁONKÓW ZAPRASZAMY DO SPÓŁDZIELNI  JUŻ WE WRZEŚNIU.

Małgorzata Majdak