Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Madziarski maj [foto]

Opublikowano: poniedziałek, 28, maj 2018

W tęsknocie za Eros Pista grupa z Kotarbina (z klas: 2et, 2d, 2f, 1f i 1W) wybrała się do Budapesztu.

W trakcie poszukiwań tego węgierskiego specjału mieliśmy okazję zobaczyć wiele wspaniałych miejsc i spróbować regionalnych potraw (np. langosza).
Mimo że odwiedziliśmy kraj bez dostępu do morza, to jednak woda towarzyszyła nam cały czas (na szczęście nie ta wylewająca się z chmur): zakwaterowani byliśmy na statku zbudowanym dla ostatniego cara Rosji (niektórzy nawet spali w jego apartamencie), płynęliśmy wodnym tramwajem i uczestniczyliśmy w rejsie.
Po dziennym rekonesansie Budy i Pesztu (16 km pieszo) czekał na nas nocny widok stolicy Węgier, oglądany z pokładu statku i Wzgórza Gellerta. Cudownie oświetlone miasto zmieniło oblicze, wzbudziło w nas zachwyt złotymi kolorami i koronkową architekturą.
Każdy posiłek okraszany Eros Pistą (w ciągu trzech dni wyprawy: 23.-25.05.) rozpalał w nas nową energię na zwiedzanie Budapesztu oraz rozbudził apetyty na kolejne wojaże.
Fajnie było!

Tekst: M. Latała, B. Polak, R. Tracz

Zdjęcia: W. Stanek, D. Podgórny

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie