Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kolejna akcja wspólnego czytania

Opublikowano: poniedziałek, 21, maj 2018

W dniu 8 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski już po raz trzeci wezmą udział we wspólnej akcji noszącej nazwę „Jak nie czytam, jak czytam”.

Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, a także pobicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku było to 459 tys. osób.

CKZiU także włączy się w tę akcję. Nasze spotkanie czytelnicze odbędzie się 8 czerwca na 4 i 5 lekcji na placu apelowym lub na sali gimnastycznej. Wezmą w nim udział  wszystkie klasy pod opieką uczących ich w tym czasie nauczycieli.

Naszym zamierzeniem jest, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów. Bez wielkiej ideologii i politycznych patronów. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są odosobnionymi przypadkami, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

W tym roku tematem przewodnim akcji będzie hasło „Zabierz książkę na wędrówkę”. Chcemy, trwając w nastroju przedwakacyjnym, zachęcić wszystkich do czytania książek podróżniczych. Zwracamy się z prośbą do każdej z klas o wybranie jednej książki związanej z podróżami i osoby, która zaprezentuje ją wobec publiczności, poprzez przeczytanie krótkiego jej fragmentu. Reprezentantów klas i wybrane tytuły prosimy zgłosić do biblioteki szkolnej do dnia  30 maja. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w naszą czytelnicza zabawę i przybycie do szkoły w tym dniu w strojach i z rekwizytami związanymi z wakacyjnymi wędrówkami,
a wychowawców prosimy o dopilnowanie, by ich klasy odpowiednio się przygotowały.

Organizatorzy: Krystyna Pyzio, Edyta Zwieńczak, Katarzyna Kocemba

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie