Wyprawa dydaktyczno – naukowa „Inny jest ten świat - Polska Południowo- Wschodnia 2018”

Opublikowano: niedziela, 20, maj 2018

W dniach od 13 do 17 maja 2018 r. uczniowie klasy III bf oraz II b naszego Centrum uczestniczyli w wyprawie dydaktyczno – naukowej, podczas której odwiedzili Bieszczady i Roztocze.

Program 5-cio dniowego wyjazdu był bardzo bogaty – uczniowie uczestniczyli w kilku wydarzeniach edukacyjnych i wysłuchali:

• prelekcji o życiu Marii Konopnickiej,
  • wykładu na temat budownictwa drewnianego Bieszczad,
  • opowieści o życiu i działalności polskiego nafciarza I. Łukasiewicza,
  • prelekcji o szlachcie polskiej i magnatach,
  • opowieści o życiu w bunkrach twierdzy Przemyśl,
  • wspomnień z renesansowego Zamościa,
  • wykładu na temat genezy powstania i działalności hitlerowskich obozów

Ponadto podziwiali słoneczne widoki Bieszczad z Połoniny Wetlińskiej i Roztocza w Zwierzyńcu, pływali po zalewie Solińskim i wspaniale bawili się przy ognisku w Kalnicy. Opiekę nad uczniami sprawowali: A. Łokcik – Szczygieł, P. Stach i organizator całego przedsięwzięcia K. Szczygieł.

Tekst i foto -  K. Szczygieł