Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekrutacja 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą kształcenia, opisami kierunków, czy terminarzem rekrutacji.

Spedytorzy pod lupą ITD

Opublikowano: środa, 09, maj 2018

W kwietniu nasi spedytorzy po raz kolejny mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z Inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego.

Tym razem w spotkaniu uczestniczyła klasa 2s. W murach CKZiU gościliśmy inspektorów z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie z Oddziału Terenowego w Chrzanowie, panów Grzegorza Lipę oraz Szymona Kempkę oraz inspektorów z Zespołu Zamiejscowego Południowego, Biura Elektronicznego Poboru Opłat, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego panów Bartosza Raźnego i Mateusza Mularza. Spotkanie przebiegało w trzech etapach. Na początku nasi spedytorzy poznali organizację i zadania Inspekcji Transportu Drogowego oraz metody pracy inspektorów. Goście przedstawili również zasady i urządzenia związane z poborem opłat za poruszanie się po drogach krajowych i autostradach. W drugiej części spotkania młodzież miała okazję poznać i obejrzeć wyposażenie i samochody, które w codziennej pracy są wykorzystywane przez inspektorów ITD. Na parkingu szkolnym jedno z aut uczniów zostało "zbadane" z wykorzystaniem tego sprzętu. W ostatniej części spotkania inspektorzy przedstawili zasady rozliczania czasu pracy kierowców i urządzenia do rejestrowania czasu pracy (tachografy) oraz manipulacje jakich dopuszczają się nieuczciwi przedsiębiorcy w zakresie zakłócania pracy tachografów.

Spotkanie było okazją do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy z zakresu przewozów drogowych oraz pozwoliło na poznanie w praktyce budowy i zasady działania urządzeń pomiarowo-kontrolnych związanych z transportem drogowym. Nasi goście w miły, ciekawy i przystępny sposób prezentowali zagadnienia oraz chętnie odpowiadali na pytania.

Liczymy na spotkanie z inspektorami ITD również w kolejnych latach. Nasi goście zaproponowali również ciekawe warsztaty, w których wezmą udział w przyszłym roku uczniowie klasy trzeciej.

Spotkanie zorganizowała dr inż. Aneta Skowron

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Wspierają Nas

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie