Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spedytorzy pod lupą ITD

Opublikowano: środa, 09, maj 2018

W kwietniu nasi spedytorzy po raz kolejny mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z Inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego.

Tym razem w spotkaniu uczestniczyła klasa 2s. W murach CKZiU gościliśmy inspektorów z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie z Oddziału Terenowego w Chrzanowie, panów Grzegorza Lipę oraz Szymona Kempkę oraz inspektorów z Zespołu Zamiejscowego Południowego, Biura Elektronicznego Poboru Opłat, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego panów Bartosza Raźnego i Mateusza Mularza. Spotkanie przebiegało w trzech etapach. Na początku nasi spedytorzy poznali organizację i zadania Inspekcji Transportu Drogowego oraz metody pracy inspektorów. Goście przedstawili również zasady i urządzenia związane z poborem opłat za poruszanie się po drogach krajowych i autostradach. W drugiej części spotkania młodzież miała okazję poznać i obejrzeć wyposażenie i samochody, które w codziennej pracy są wykorzystywane przez inspektorów ITD. Na parkingu szkolnym jedno z aut uczniów zostało "zbadane" z wykorzystaniem tego sprzętu. W ostatniej części spotkania inspektorzy przedstawili zasady rozliczania czasu pracy kierowców i urządzenia do rejestrowania czasu pracy (tachografy) oraz manipulacje jakich dopuszczają się nieuczciwi przedsiębiorcy w zakresie zakłócania pracy tachografów.

Spotkanie było okazją do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy z zakresu przewozów drogowych oraz pozwoliło na poznanie w praktyce budowy i zasady działania urządzeń pomiarowo-kontrolnych związanych z transportem drogowym. Nasi goście w miły, ciekawy i przystępny sposób prezentowali zagadnienia oraz chętnie odpowiadali na pytania.

Liczymy na spotkanie z inspektorami ITD również w kolejnych latach. Nasi goście zaproponowali również ciekawe warsztaty, w których wezmą udział w przyszłym roku uczniowie klasy trzeciej.

Spotkanie zorganizowała dr inż. Aneta Skowron

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie