Młodzi i przedsiębiorczy są wśród nas!

Opublikowano: środa, 04, kwiecień 2018

W dniu 21 marca 2018r. uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w XV edycji programu "Dzień przedsiębiorczości" realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP - Andrzeja Dudy.

Młodzież z klas: 1ab, 1e, 1f, 1ts, 2et, 3bf realizowała zadanie u pracodawców funkcjonujących w Andrychowie i okolicach w takich branżach jak: budownictwo, ekonomia i bankowość, spedycja oraz handel.

Głównym celem "Dnia przedsiębiorczości" jest kreowanie trafnych decyzji  podejmowanych przez młodych ludzi  w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

• odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
  • zweryfikowaniu swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, czy umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem, a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Nasi uczniowie z bliska obserwowali rzeczywistość zawodową i charakter pracy na różnych stanowiskach gromadząc tym samym doświadczenia przydatne za parę lat w dorosłym życiu.

tekst: A. Łokcik - Szczygieł