Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Budowlana teoria spotkała się z praktyką!

Opublikowano: poniedziałek, 26, marzec 2018

W dniach 22 i 23 marca 2018 r. uczniowie technikum budowlanego CKZiU w Andrychowie uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej zrealizowanej w ramach cyklu  spotkań i warsztatów organizowanych pod hasłem: "Buduj z nami przyszłość!"

 Program pobytu był bardzo bogaty i obejmował następujące punkty:

  • poznanie budowy i użytkowania dróg ruchu przyspieszonego, na przykładzie autostrady A1 zwanej bursztynową,
  • wizytę w siedzibie firmy ATLAS z o.o. oddział w Zgierzu i zapoznanie się z produkcją suchych mieszanek,
  • zwiedzanie Łodzi - wielokulturowego miasta wojewódzkiego oraz poznanie jego historii,
  • wizytę w Zakładzie Ceramiki Budowlanej w Owczarach.

Głównym celem wydarzenia była możliwość obejrzenia z bliska budowlanych procesów technologicznych, o których uczniowie dowiadują się na lekcjach. Teoria spotkała się z praktyką, a to w konsekwencji powoduje, że uczniowie w sposób świadomy będą korelować treści i samodzielnie rozwiązywać zadania projektowe.

Koncern ATLAS to wiodący na rynku polskim producent chemii budowlanej zatrudniający ok. 2000 osób. W oddziale w Zgierzu uczniowie mogli obejrzeć wytwórnię klejów i zapraw oraz będące w realizacji Centrum Badawczo - Rozwojowe.

Zakład Ceramiki Budowlanej w Owczarach istnieje od 30 lat i jest firmą rodzinną z polskim kapitałem. Uczniowie obejrzeli  proces technologiczny wytwarzania pustaków ceramicznych  przy użyciu całkowicie zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Przewodnikiem po zakładzie był dyrektor, który chętnie i kompetentnie odpowiadał na wszystkie zadawane mu  pytania.

W Łodzi uczniowie odwiedzili:

  • Muzeum Miasta mieszczące się w Pałacu Izraela Poznańskiego - w XIX w. głównego i najbogatszego fabrykanta,
  • Manufakturę - Centrum Handlowe funkcjonujące od 2006 r., które powstało w dawnych halach włókienniczych,

a także spacerowali Aleją Gwiazd ulicy Piotrkowskiej.

Słuchając pierwszych komentarzy uczniów można stwierdzić, że wizyta zawodoznawcza podobała się uczestnikom i spełniła swoje założenia. Nauka nie musi bowiem odbywać się tylko w tradycyjny sposób -w sali lekcyjnej. O wiele przyjemniej poznaje się i odkrywa wszelkie jej tajniki w warunkach rzeczywistych.

Tekst i foto: Aleksandra Łokcik - Szczygieł, Krzysztof Szczygieł

FILM z Wyprawy >>TUTAJ<<<

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie