Zaproszenie dla rodziców maturzystów

„Za mundurem panny sznurem” – spotkanie z Porucznikiem Maciejem Michalczykiem

Opublikowano: czwartek, 15, marzec 2018

W dniu 12 marca 2018 r. nasze CKZiU w Andrychowie gościło przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień z Oświęcimia.

Porucznik Michalczyk przedstawił zasady rekrutacji do służby przygotowawczej, zawodowej służby wojskowej, narodowych sił rezerwowych i  wojsk obrony terytorialnej. Uczniowie klas III s, III a i III b poznali wymagania egzaminów sprawnościowych, terminy szkoleń, warunki życia koszarowego, wysokości uposażenia i ścieżkę kariery zawodowej w wojsku.  Aktualnie żołnierz to jedna z profesji,  która gwarantuje rozwój osobisty oraz stabilną sytuację zawodową. Być może spotkanie z przedstawicielem WKU stanie się inspiracją dla naszych uczniów by związać swoją przyszłość z służbą mundurową.

doradca zawodowy K. Kocemba