Razem dla wspólnego dobra

Opublikowano: wtorek, 06, luty 2018

W dniu 5 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się debata, zorganizowana przez Burmistrza Miasta i OPS dotycząca integracji społeczeństwa naszego miasta i gminy

szczególnie w zakresie współpracy międzypokoleniowej. Moderatorką spotkania była pani  Anna Hejda, która zawodowo zajmuje się opracowywaniem strategii rozwoju miejscowości i planów rozwiązywania problemów. Wokół tematu „Jak rozwijać w Andrychowie integrację wielopokoleniową?” organizatorzy zgromadzili przedstawicieli pokoleń dziadków, rodziców i dzieci. Młodą generację reprezentowali uczniowie naszego CKZiU z klasy 3s: Małgorzata Gawęda, Aleksandra Pomietło, Michał Kręcioch, Jakub Pękala i Kamil Bizoń. Debata prowadzona była metodą warsztatową, która doprowadziła do zidentyfikowania grup naszej lokalnej społeczności wymagających, zdaniem uczestników, integracji. Owocem naszej pracy i dyskusji było określenie pomysłów, inicjatyw i działań, które można podjąć, by pobudzić do współpracy osoby z różnych pokoleń, środowisk szkolnych, grup politycznych oraz osoby niepełnosprawne.
Do najciekawszych zaproponowanych rozwiązań możemy zaliczyć stworzenie przedstawienia teatralnego, w którym obsadę tworzyłyby osoby z różnych pokoleń, koncert muzyczny z udziałem utalentowanych uczniów różnych szkół, stworzenie spółdzielni socjalnej, a nawet  rekolekcje dla lokalnych polityków.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zaangażowanie i postawa naszych uczniów, które zachwyciły starszych uczestników debaty.

Katarzyna Kocemba i Krystyna Pyzio

/images/phocagallery/rok_szkolny2017_18/debata_razem/debata_razem_dla_03.jpg