Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spedytorzy Mikołajkowo!

Opublikowano: piątek, 22, grudzień 2017

W środę 13 grudnia uczniowie klasy 4s wybrali się na Mikołajkowy wyjazd.

Celem spedytorów był Park Trampolin GoJump oraz Kino Helios w Bielsku-Białej. Połączenie wypoczynku w ruchu z mocnym kinem problemowym okazało się doskonałym wyborem dla ciężko pracujących maturzystów ;-). Bielski GoJump poza ogromną ilością trampolin, odskoczni i basenów z piankami oferuje również profesjonalną opiekę trenerską i  miłą atmosferę młodej kadry. W Parku Trampolin każdy poczuł się jak dziecko i przez godzinę mógł wykonywać najśmielsze akrobacje. Trenerzy służyli pomocą i z zapałem uczyli zainteresowane osoby salta w przód i tył. Ruch zapewnił świeżą dawkę endorfin i wielu uczestników postanowiło odwiedzić w najbliższej przyszłości to szalone miejsce ;-) Po rozrywce aktywnej przyszedł czas na ucztę duchową. Seans w Kinie Helios odbywał się w ramach projektu "Kino na temat". Spedytorzy wybrali polską produkcję "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego (autora  filmu biograficznego o Zbigniewie Relidze "Bogowie"). Film godny polecenie z wielu względów. Na ekranie plejada dobrych polskich aktorów, m.in. : Janusz Gajos, Tomasz Kot, Magda Cielecka, Artur Żmijewski, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz. Film uderza niesamowitymi dialogami oraz niezwykłą muzyką. Produkcja inspirowana jest pełnym dramatycznych zwrotów życiem wybitnego polskiego sportowca Jurka Górskiego. W 1990 roku zwyciężył on najcięższy triatlonowy podwójny maraton tzw. "Double Iron Man" rozgrywany Stanach Zjednoczonych. Jerzy pokonał 7,6 km pływania, 360km jazdy na rowerze i 84 km biegu w czasie 24 godzin, 47 minut i 46 sekund ustanawiając rekord świata. Droga na szczyty sportowej kariery biegła poprzez 14 letnie uzależnienie od narkotyków, utratę ukochanej i odwyk w "Monarze" u Marka Kotańskiego.

Polecamy gorąco.

Tekst i zdjęcia Aneta Skowron

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie