Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szlachetna paczka 2017 - relacja

Opublikowano: niedziela, 17, grudzień 2017

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

(papież Franciszek)

Myślę, że dzisiaj spokojnie możemy wypowiedzieć te słowa, szczególnie, gdy swoją wdzięczność w taki sposób wyraża Pani Helena, której pomogliśmy: „Chciałabym wszystkich uściskać i przekazać, że będę się modlić za Wasze zdrowie. Nie myślałam, że na stare lata coś takiego mi się  jeszcze przytrafi, że są tacy ludzie jak Wy, którym nie jest obojętny los innych.”
Udało nam się zebrać łącznie 2733,42 zł (nauczyciele i pracownicy szkoły- 1383, 32 zł, uczniowie- 1350, 10 zł).
Dzięki temu mogliśmy spełnić marzenie pani Helenki – zakupiliśmy dla niej piec-kuchenkę, węgiel i drewno na opał, czujnik czadu, pościel i koszulę nocną, łącznie za kwotę 1647 zł.
Do akcji przyłączył się też właściciel sklepu Epiecyki z Wadowic, który pokrył część wartości kupowanego przez nas pieca i zasponsorował rury, potrzebne do jego  instalacji. Dzięki jego pomocy, po zakupieniu wszystkich potrzebnych pani Helenie artykułów, pozostała jeszcze kwota 1086, 40 zł. Postanowiliśmy tymi pieniędzmi wesprzeć Hospicjum Domowe w Andrychowie i zakupiliśmy dla jego pacjentów ssak medyczny, 4 inhalatory i 14 masek tlenowych. I tu pojawił się następny darczyńca – do akcji przyłączył się właściciel sklepu Med.-Marti, który zasponsorował pampersy dla obłożnie chorych i obniżył marżę na niektóre artykuły.

Najpiękniejsze w akcji Szlachetna Paczka jest solidarność ludzi, pokazanie, jak wiele można zrobić razem dla dobra innych.

„Jeden za wszystkich- wszyscy za jednego!”

Beata Kowalczyk

 Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem MLP-2852-561889), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Pani Helena pierwszą cześć paczki otrzymała już wcześniej-piec, kuchenkę do palenia węglem. Była to najważniejsza potrzeba, dzięki której może przetrwać zimę. Piec został dostarczony prosto ze sklepu i już od ponad tygodnia grzeje cały dom. Dodatkowo, pani Helena otrzymała węgiel, który dostarczony został 6 grudnia, kiedy panowie weszli do domu oznajmić, że przywieźli węgiel, to pani Helena wystraszyła się, że przecież nie zamawiała. Chwilę później została poinformowana, że to ze Szlachetnej Paczki, zamówiony został przed darczyńcę. Nie spodziewała się, już sam piec był dla niej spełnieniem marzeń, na które nie było jej stać. Cały czas mówiła tylko, że jest już stara i nie wie, jak długo jeszcze pożyje, ale to, co się wydarzyło w jej życiu, to jakiś cud. Ponieważ byłam u pani Heleny kilka razy przed finałem, raz też z darczyńcą, mogła poznać panią, która wraz z pomocą innych ludzi sprawiła, że życie seniorki zmieniło się na lepsze. Ponieważ jest osobą leżącą, kiedy dostarczony został piec, panowie, którzy go przywieźli pomogli przenieść panią na wózek, aby mogła pojechać do kuchni zobaczyć piecyk. Tak bardzo się wtedy wzruszyła, bo wyglądał dokładnie jak ten, który miała kiedyś. Nawet nie spodziewała się, że jeszcze przyjedziemy w sobotę z resztą paczek. Kiedy wniesione zostały wszystkie paczki , rozpakowałam je i pani Helena bardzo ucieszyła się z płatków do mleka, okazało się, że to są jej ulubione. Kiedy wyjęłam kawę Inkę, była w szoku, bo tylko taka pije i pytała skąd darczyńca o tym wiedział. Wszystkie produkty żywnościowe bardzo się przydadzą - mówiła. Kiedy zobaczyła słodycze, od razu mówiła, żebym się częstowała. W kolejnym kartonie znalazły się środki czystości, co również ucieszyło panią Helenę. Pięknym prezentem była pościel, we wzór, który od razu przypadł do gustu pani Helenie, a koszula nocna również bardzo się spodobała. "Tak dużo dobrego otrzymałam, to chyba jakiś sen" powiedziała pani Helena. Piec pomoże utrzymać ciepło w domu, pani Helena może spokojnie spać, bo dzięki temu, że zamontowany został również czujnik czadu, czuje się bezpiecznie. Zapas węgla pomoże przetrwać mroźną zimę. Pozostałe produkty żywnościowe pomogą trochę zaoszczędzić. Środki czystości utrzymać porządek, a pościel i koszula nocna przydadzą się z pewnością. Pani Helena ma dużo pościeli, ale są już bardzo zniszczone.

Co chce przekazać wolontariusz?

Chciałabym przekazać, że jestem bardzo szczęśliwa, że dzięki Państwa pomocy udało się spełnić marzenie o nowym piecu pani Heleny. Jestem tak samo wzruszona zaangażowaniem, świetną współpracą i tak wielkim dobrem, jakie Państwo pokazali. Kiedy pani Helena prosiła, abym przeczytała życzenia na kartce, którą od Państwa otrzymała, nie mogłam powstrzymać łez, bo te życzenia były takie szczere. Bardzo dziękuję za wszystko, dzięki takim ludziom jak Państwo świat staje się piękniejszy. A dobro powraca, więc myślę, że powróci też do Was, ze zdwojoną siłą. Chciałabym życzyć Państwu zdrowych i rodzinnych Świąt oraz spokoju i samych radosnych dni!

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Pani Helena była tak bardzo wzruszona tym wszystkim, że potrzebowała czasu aby coś powiedzieć. To wszystko co się dzieje jest dla niej ogromnym zaskoczeniem. Cały czas mówiła, że nie wie, jak się za to wszystko odwdzięczy. Chciałaby wszystkich uściskać i przekazać, że będzie się modlić o Wasze zdrowie. Nie myślała, że na "stare lata" coś takiego się jej jeszcze przytrafi, że są tacy ludzie jak Wy, którym nie jest obojętny los innych.

 

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie