Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dzień Tematyczny Mikołajki szkolne 2017 [foto]

Opublikowano: niedziela, 10, grudzień 2017

Dla grzecznych słodkości dla grzesznych mazanie sadzą ;-) Tak można podsumować pierwszy w tym roku szkolnym dzień tematyczny w CKZiU. Poniżej porcja szczegółów:

W środę 6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Tematyczny Mikołajki 2017. Na lekcjach 3, 4 i 5 ekipa św. Mikołaja (Ola, Gosia, Michał, i Kuba z 3s) odwiedziła grzecznych uczniów i (nie)grzeszne Grono Pedagogiczne z symbolicznym cukierkiem. Sponsorem pysznych pomadek było zaprzyjaźnione PSS Społem za co gorąco dziękujemy pani prezes Annie Rychter.

Orszak św. Mikołaja nawiązywał do tradycji Turonia, który z kolędnikami odwiedzał domy w okresie bożonarodzeniowym. Tradycyjny orszak kolędników z gwiazdą i szopką tworzyły barwne postacie: turoń z kłapiącą paszczęką, niekiedy bociek z długim czerwonym dziobem lub ubrany w długowłosy kożuch przepasany rzemieniem lub związany w pasie powrósłem niedźwiedź,  pasterz w dziurawym kapeluszu, rogaty szpetny diabeł z wysmarowaną sadzą lub pastą do butów twarzą i rękami, niekiedy anioł i oczywiście budząca  grozę śmiertka. Ten wesoły orszak wędrował od domu do domu śpiewając kolędy i pastorałki by przypomnieć fakt Bożego Narodzenia i złożyć noworoczne wierszowane dowcipne życzenia. W niektórych regionach turoń na niegrzeczne dzieci kłapał szczęką w innych diabeł mazał je sadza.

W czasie dnia tematycznego w CKZiU wszystkie osoby przebrane zgodnie z tradycją bożonarodzeniową zwolnione były z przygotowania bieżącego. Szkolne korytarze zapełniły się Mikołajami, Śnieżynkami i Reniferami.

Opiekun SU gorąco dziękuje ekipie św. Mikołaja za zaangażowanie, humor, kreatywność i dynamizm działania ;-) Zapraszamy wszystkich do zabawy w czasie kolejnych Dni Tematycznych.

Tekst: Aneta Skowron

Zdjęcia: Ola Pomietło 3s

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie