I etap Konkurs „ Poznaj swoje prawa w pracy” zakończony

Opublikowano: piątek, 24, listopad 2017

W tym roku Nasza szkoła dołączyła do trwającego od 5 lat programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, realizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

W dniach 15 i 16 listopada w naszym Centrum został przeprowadzony I etap konkursu „ POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Przedsięwzięcie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem, gromadząc wokół tematu bezpieczeństwa i prawa pracy 80 uczniów. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas: 1ab, 2s, 3a, 4a, 3t, 4e, 3e i 3s.  Spośród nich wyłoniono grupę 11 najlepszych uczniów.

W dogrywce zwyciężyli:

1 miejsce – Paulina Michalak (4e)

2 miejsce – Kamil Bizoń (3s)

3 miejsce – Magdalena Wider (3e) oraz Maciej Kwiatkowski (2s)

Laureaci 1 i 2 miejsca będą reprezentować naszą szkołę na regionalnym etapie konkursu w Krakowie.

Gratulujemy!!!

Pragniemy podziękować nauczycielom, którzy włączyli się w organizację konkursu: Pani Justynie Kutyle, Pani Anecie Skowron i Pani Małgorzacie Latale.

Na koniec chcemy podkreślić, że prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy jest jednym  z pięciu podstawowych praw, jakie przysługują pracownikowi w Polsce. Dlatego powinniśmy posiadać wiedzę na ww. tematy.

Małgorzata Huczek, Katarzyna Kocemba