Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Relacja z X Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Opublikowano: piątek, 24, listopad 2017

W minionym tygodniu w naszej szkole świętowaliśmy jubileuszowy, bo X już Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

To największe w świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród dzieci, uczniów i studentów. Jest realizowany w ponad 120 krajach jednocześnie.

Głównym punktem obchodów był udział CKZiU w projekcie OTWARTA FIRMA. Projekt jest realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, z którą współpracujemy od wielu lat w ramach różnych programów. Tym razem udział polegał na zorganizowaniu dla uczniów naszej szkoły spotkań z wolontariuszem – przedstawicielem firmy lub instytucji. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz doradców zawodowych udało się zrealizować założenia tegorocznej edycji w CKZiU. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim zaproszonym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Pomimo często bardzo napiętych kalendarzy spotkań biznesowych znalazło się miejsce dla nas. Miło nam również pochwalić się, że wśród zaproszonych Gości sporą  grupę stanowili nasi byli absolwenci, którzy mogli podzielić się z naszą młodzieżą wiedzą i konkretnymi umiejętnościami, które pozwoliły ich pomysłom się świetnie zrealizować. Nauczyciele przedmiotów zawodowych zorganizowali dziewięć spotkań dla wszystkich grup zawodowych, na których młodzież mogła realizować treści nauczania i wychowania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii w praktyce czy treści związanych z przygotowaniem uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wyboru dalszej drogi zawodowej. W projekcie uczestniczyło w naszej szkole około 240 uczniów. Poniżej przedstawimy tylko część zdjęć z tych spotkań.

W tym roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie dołączyło też do trwającego od 5 lat programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, realizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

W trakcie trwanie ŚTP (15 i 16 listopada) w naszym Centrum został przeprowadzony I etap konkursu „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Przedsięwzięcie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem, gromadząc wokół tematu bezpieczeństwa i prawa pracy 80 uczniów. Laureaci 1 i 2 miejsca będą reprezentować naszą szkołę na regionalnym etapie konkursu w Krakowie. Za przeprowadzenie konkurs były odpowiedzialne Małgorzata Huczek i Katarzyna Kocemba.

W dniach od 13 do 17 listopada w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Dyrektora CKZiU oraz Spółdzielni Uczniowskiej. Chłopska Szkoła Biznesu to ekonomiczna gra historyczna, która ma swoje korzenie w historii i przedsiębiorczości naszego miasta. Dzięki niej młodzież może poznać historię andrychowskich rzemieślników, zawiązywać spółki,  inwestować, wyjeżdżać na wyprawy kupieckie i zarabiać. Nasza szkoła kilka razy stawała na najwyższym podium organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa i Małopolski Instytut Kultury międzyszkolnych zawodów, dlatego tym razem w ramach zajęć z wychowawcą Pani Pedagog Edyta Zwieńczak i Doradca Zawodowy Katarzyna Kocemba przeprowadziły w 24 klasach rozgrywki. Wyłoniły one dwu osobowe drużyny, które będą brały udział w finałach szkolnych w Dniu Patrona Szkoły. Krótka (fotorelacja poniżej).

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie