Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szlachetna paczka 2017

Opublikowano: czwartek, 23, listopad 2017

Drodzy Pracownicy i Uczniowie CKZiU w Andrychowie,  ruszyła Szlachetna Paczka.

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do tej ogólnokrajowej akcji, której celem jest pomoc konkretnym ludziom oferując im pomoc, której potrzebują.

 „Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM).

W tym roku, nasza szkoła  pomoże  86 letniej Pani Helenie. Pani Helena mieszka samotnie i ta samotność jej doskwiera, cierpi  też na  wiele chorób, ma problemy z poruszaniem się.  Pomimo trudności nie straciła jednak optymizmu,  jest osobą uśmiechniętą, chętną do kontaktów z innymi.

W rozmowie z wolontariuszką Pani Helena przyznała, że dużym  problemem dla niej jest ogrzanie domu zimą. Jej stary piec jest  w złym stanie, co grozi pożarem, a poza tym ogrzewa tylko jedno pomieszczenie. Jej marzeniem jest nowy przenośny piecyk, na którym mogłaby ugotować posiłek oraz zdobycie opału (węgla), przydałaby się też żywność i pościel.

Ze względu na charakter potrzeb - prosimy Was w tym roku o składkę pieniężną, a szkolni koordynatorzy dokonają potrzebnych zakupów. Prosimy, aby każdy chętny do pomocy uczeń wpłacił  minimum  2 - 3 zł. do 1 grudnia 2017r. Jeżeli, któraś z klas zechce wesprzeć Panią Helenę   dodatkowo w inny sposób, np. kupując jakiś ekstra prezent, prosimy o kontakt z koordynatorkami akcji.

Liczymy na Was !!

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Koordynatorzy akcji:

B.Kowalczyk, M.Latała,  A.Skowron

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie