Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Narodowe Czytanie ”Wesela” [foto]

Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017

Nasza Szkoła zamieniła się 20 listopada w bronowicki dworek, do którego,  zjechali się weselnicy w krakowskich strojach  i „goście z miasta”.

A wszystko z powodu Narodowego Czytania najsłynniejszego dramatu Stanisława Wyspiańskiego, które zorganizowano w CKZiU wraz z Miejską Biblioteką Publiczną,  Liceum Ogólnokształcącym i ZS nr 2 w Andrychowie. 

Zagościli u nas i przeczytali wybrane fragmenty „Wesela”:  wicestarosta wadowicki – P. Andrzej Górecki, przewodniczący Rady Miejskiej – P. Roman Babski, prezes firmy „Ogniochron”- P. Grzegorz Tomiak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, P. Elżbieta Prus, polonistka - P. Krystyna Korbut- Płonka, poseł i były wicedyrektor ZST- P. Janusz Ślesak, nauczycielka i znawczyni folkloru krakowskiego - P. Barbara Badowska oraz dyrektorzy andrychowskich szkół średnich – P. Grażyna Gwoździewicz, P. Paweł Mrzygłód i P. Tomasz Bizoń, który,  wraz z Panią dyrektor MBP-Sylwią Błasiak, pełnił funkcję gospodarza tego spotkania.
 Oprócz tych znakomitych gości, udział w Narodowym Czytaniu wzięli uczniowie LO i ZS nr 2, którzy zaprezentowali najbardziej znane sceny z „Wesela”, oczarowując widzów grą aktorską i barwnymi strojami. Na zakończenie wystąpił zespół teatralny  z naszej szkoły, prezentując ostatnią scenę dramatu z tańcem chocholim. Główne role brawurowo zagrali  w niej P. Olgierd Morawski (Jasiek) i P. Katarzyna Kocemba (Chochoł). Towarzyszyli  im utalentowani uczniowie - Aleksandra Pomietło, Sylwia Króliczek, Katarzyna Tokarz, Michał Kręcioch, Bartosz Kowalik i Krzysztof Boba. Na skrzypcach pięknie zagrał w tej scenie Grzegorz Walczak.

Wspaniałym elementem tego literackiego spotkania był barwny występ dzieci  ze szkolnego zespołu ludowego ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie, które z wielkim zaangażowaniem tańczyły i śpiewały utwory najbardziej charakterystyczne dla krakowskiego folkloru. Ludowego kolorytu dodała  imprezie obecność przy ”weselnym” stole członków Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów” .

Publiczność dla występów stanowiły delegacje  młodzieży- pod opieką swoich nauczycieli - z LO, ZS nr 2 , SP nr 4 oraz kl. 4e i 4t z naszej Szkoły.

Narodowe Czytanie „Wesela” w CKZiU  zorganizowały Panie: Krystyna Pyzio, Edyta Zwieńczak i Katarzyna Kocemba oraz P. Olgierd Morawski, który zaangażował się w przygotowanie naszej inscenizacji.
Dziękujemy Panu Markowi Węglarzowi i Dawidowi Ścibikowi za przygotowanie i obsługę  nagłośnienia oraz młodzieży, która pomogła w sprzątaniu sali gimnastycznej po uroczystości.

fot. W. Stanek

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie