Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Czego nie widać” w Krakowie

Opublikowano: niedziela, 19, listopad 2017

W piękny jesienny czwartek, 16.11. br., wybraliśmy się (grupa Uczennic i Uczniów z Klasy 4t wraz z Paniami: Małgorzatą Latałą i Bożeną Polak) do Krakowa.

W trakcie wycieczki mieliśmy możliwość zobaczyć wybrane miejsca związane ze Stanisławem Wyspiańskim – nie tylko z racji omawianej w szkole lektury, ale również z okazji realizowanego w tym roku Narodowego Czytania „Wesela”. Po spacerze ul. Kanoniczą, Plantami, zwiedzaniu Kościoła Franciszkanów, udaliśmy się do Sukiennic. Tam, w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, oglądaliśmy dzieła malarskie i rzeźby ilustrujące ważne momenty z historii naszego kraju oraz omawiane na lekcjach kierunki – od klasycyzmu do symbolizmu.

Następnie, po przerwie na posiłek, przeszliśmy do Teatru „Bagatela” na spektakl „Czego nie widać”. Sztuka przedstawia „teatr w teatrze”. W pierwszej części widzowie są świadkami próby teatralnej: generalnej – według reżysera, a technicznej zdaniem zespołu aktorów. W tej części trzeba się było nauczyć, o czym jest sztuka, bo w dwóch następnych oglądaliśmy kolejne jej wersje – każdą z innej perspektywy. Na odgrywaną na scenie sztukę nakładają się perypetie miłosne aktorów i reżysera, tak że jesteśmy wkrótce świadkami komedii pomyłek i prawdziwego galimatiasu.

Walorem spektaklu – poza zabawną treścią - jest możliwość zobaczenia tego, czego zwykle na scenie nie widać, np. co się dzieje za dekoracjami, czy też jak się te dekoracje ustawia. Serdecznie Wam tę sztukę polecamy! (B. Polak)

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie