Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kraków oczami Wyspiańskiego...

Opublikowano: wtorek, 07, listopad 2017

... miała okazję obejrzeć Klasa 4e, która w piątek, 03. 11. br. wybrała się na wycieczkę do stolicy Małopolski. Wraz z Paniami: M. Majdak, K. Pyzio i B. Polak młodzież wędrowała ścieżkami związanymi z życiem i twórczością autora "Wesela".

Zobaczyliśmy, m.in.: Dom Długosza przy ul. Kanoniczej, o którym poeta pisał "U stóp Wawelu miał ojciec pracownię ...", Planty - te, dzięki typowej listopadowej pogodzie ukazały się nam tak, jak je często ukazywał na swoich obrazach twórca - zamglone, z wyrazistymi konarami drzew.

W Kościele Franciszkanów zachwyciły nas zaprojektowane przez Wyspiańskiego witraże (szczególnie ten najbardziej znany "Bóg Ojciec - Stań się") i polichromie, w klimat epoki wprowadziły wnętrza Domu Józefa Mehoffera (przyjaciela artysty) przy ulicy Krupniczej, w którym Staś się urodził.

Dopełnieniem spaceru tropem wszechstronnego twórcy było zwiedzanie Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, gdzie obejrzeliśmy ważne dla sztuki i historii Polski dzieła. Szczególne wrażenie zrobiły na nas monumentalne obrazy, takie jak: "Pochodnie Nerona" Siemiradzkiego czy płótna Matejki ("Hołd pruski", "Wernyhora").

Po strawie duchowej przyszedł czas na strawę dla ciała, wiec udaliśmy się na krótki relaks do Galerii Krakowskiej, po czym bez przeszkód wróciliśmy do Andrychowa. (M.M.)

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie