Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt "Lekcje z ZUS" w CKZiU

Opublikowano: poniedziałek, 16, październik 2017

Już po raz drugi projekt „Lekcje z ZUS” odbywa się w naszej szkole.

W miniony piątek klasy  pierwsza i druga ekonomiczne miały okazję uczestniczyć w lekcji przeprowadzonej przez Panią Barbarę Korpała z Oddziału ZUS w Chrzanowie, która jest Koordynatorem projektu „Lekcje z ZUS” na nasz rejon.

Projekt ma na celu przybliżenie instytucji ubezpieczeń w naszym kraju, zwracając przede wszystkim na te, którymi zajmuje się ZUS. Młodzież miała okazję zapoznać się z filmem, który przedstawia jak zmienia się życie osób, które nie były nigdy ubezpieczone i znajdują się w takim momencie życia, że nie mogą nigdzie  uzyskać pomocy finansowej.  Następnie wysłuchali wykładu na temat historii ubezpieczeń społecznych na świecie i w naszym kraju oraz pracowali w grupach nad głównymi zadaniami ZUS w naszym kraju.

Teraz przez trzy kolejne lekcje będą poznawać inne zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi a efektem końcowym ma być udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Dziękujemy Pani Barbarze, że kolejny raz zaszczyciła nas swoją obecnością i podzieliła się swoją wiedzą.

Małgorzata Majdak

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie