Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ślubowanie klas pierwszych 2017

Opublikowano: poniedziałek, 02, październik 2017

W ostatni piątek, 29 września 2017 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych i pasowania na ucznia naszego Kotarbina.

 

Ceremonia ta stanowi tradycję naszej placówki sięgającą co najmniej kilkanaście lat wstecz. Co roku na przełomie września i października, w rocznicę śmierci patrona przygotowujemy pierwszoklasistów do „rytuału” przemiany w pełnoprawnego ucznia Zespołu Szkół nr 1, a od  września tego roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie.

Zatem w tym roku mieliśmy do czynienia z dwoma metamorfozami: uczniów i szkoły, co zostało odzwierciedlone w dekoracji wykonanej przez panie: Anetę Dąbrowską, Edytę Grzesło i Krystynę Pyzio.

Akademię rozpoczęła para naszych wytrawnych konferansjerów w osobach: Małgorzaty Gawędy i Grzegorza Urbańca, którzy po krótkim wprowadzeniu oddali głos Dyrektorowi Szkoły panu Tomaszowi Bizoniowi. Pan Dyrektor wprowadził zgromadzonych w sens ceremonii, która za chwilę miała się odbyć, skłaniając do refleksji nad życiem i wyborami życiowymi.

Po przemówieniu nastał czas na główną część uroczystości. Na komendę koleżanki Małgorzaty Gawędy, przedstawiciele uczniów klas pierwszych podążyli w stronę pocztu sztandarowego, gdzie odczytana została, przez ucznia klasy 1f Aleka Świdowskiego rota ślubowania, potwierdzona gromkim „ślubujemy!” przez zgromadzonych. Po komendzie „do pasowania!”, reprezentanci ustawieni w rządek zostali symbolicznie pasowani przez pana dyrektora, po czym rozpoczęła się część artystyczna.

W tym module programu mogliśmy podziwiać talenty: taneczny – w osobach Sylwii Króliczek i Kamila Pasternaka (oboje z klasy 2d), aktorski w osobach prowadzących i być może największe odkrycie wokalne w naszej szkole – Ela Michalak, która udowodniła, że potrafi nie tylko znakomicie śpiewać w języku hiszpańskim, ale i w polskim repertuarze czuje się jak ryba w wodzie. Jej interpretacja „Latawców, dmuchawców...” - na miarę legendarnej Ani Młodzik!

Nie zabrakło również naszego znamienitego mówcy w osobie Jakuba Pękali z klasy 3s, nie zabrakło też megamocnej ekipy sprzętowców i multiinstrumentalistów „za kotarą” w osobach Grzesia Walczaka z 4d i Dawida Ścibika z 2f, na podziękowania też zasługują Pocztowcy z Ekipy Nr 1 tj Justyna Migdałek, Asia Błasiak i Kamil Bizoń i „szefowie zamieszania” ;) Ola Pomietło (też przejściowo w poczcie ;) i Michał Kręcioch (oboje z 3s).

Uroczystość zakończył Dyrektor Szkoły wyprowadzeniem pocztu i podziękowaniami dla osób, które przygotowały i poprowadziły poszczególne części uroczystości. Podziękowania należą się wychowawcom klas pierwszych, jak również panu Markowi Węglarzowi i Stanisławowi Bliźniakowi za przygotowanie sali i nagłośnienia oraz Julii Stanek i Gabrieli Trytko za piękne zdjęcia z imprezy.

Olgierd Morawski

 

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie