Zmiana adresu internetowego

OD 1 stycznia 2018 r. jesteśmy dostępni pod adresem:

www.ckziuandrychow.pl

zmianie uległa również nasza poczta elektroniczna:

sekretariat@ckziuandrychow.pl

Szkolne warsztaty poligraficzne

W poniedziałek 25 września dzięki uprzejmości Drukarni HatTrick z Zatora oraz jej pracownicy p. Ani uczennice klasy 3f - Wiktoria Wandzel i Gabriela Trytko zorganizowały i przeprowadziły warsztaty i zajęcia pokazowe z sitodruku dla klas: trzeciej i pierwszej technika organizacji reklamy.

Techniki druku to tematyka, którą uczniowie tego kierunku poznają w ramach działu Poligrafii na przedmiocie Pracownia projektowania kampanii reklamowej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia w praktyce ręcznego procesu sitodrukowego, wykorzystywanych w sitodruku narzędzi oraz farb, rozpuszczalników i opóźniaczy. Prezentacja obejmowała również tworzywa, na których można drukować tą metodą oraz gotowe nadruki. W ramach warsztatów chętni uczniowie mogli samodzielnie nanieść farbę na przygotowaną siatkę oraz  za pomocą rakli przetłoczyć ją na podłoże. Uzupełnieniem zajęć była prezentacja o tampondruku obejmująca przykładowe gadżety reklamowe z nadrukiem tą techniką oraz własnoręczne próby odbicia stempla (tamponu) na różnych podłożach.

Poniżej galeria przedstawiająca drukarzy z Kotarbina w akcji ;-)

Tekst i zdjęcia: Aneta Skowron