Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szkolne warsztaty poligraficzne

Opublikowano: niedziela, 01, październik 2017

W poniedziałek 25 września dzięki uprzejmości Drukarni HatTrick z Zatora oraz jej pracownicy p. Ani uczennice klasy 3f - Wiktoria Wandzel i Gabriela Trytko zorganizowały i przeprowadziły warsztaty i zajęcia pokazowe z sitodruku dla klas: trzeciej i pierwszej technika organizacji reklamy.

Techniki druku to tematyka, którą uczniowie tego kierunku poznają w ramach działu Poligrafii na przedmiocie Pracownia projektowania kampanii reklamowej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia w praktyce ręcznego procesu sitodrukowego, wykorzystywanych w sitodruku narzędzi oraz farb, rozpuszczalników i opóźniaczy. Prezentacja obejmowała również tworzywa, na których można drukować tą metodą oraz gotowe nadruki. W ramach warsztatów chętni uczniowie mogli samodzielnie nanieść farbę na przygotowaną siatkę oraz  za pomocą rakli przetłoczyć ją na podłoże. Uzupełnieniem zajęć była prezentacja o tampondruku obejmująca przykładowe gadżety reklamowe z nadrukiem tą techniką oraz własnoręczne próby odbicia stempla (tamponu) na różnych podłożach.

Poniżej galeria przedstawiająca drukarzy z Kotarbina w akcji ;-)

Tekst i zdjęcia: Aneta Skowron

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie