Historyczne uroczyste rozpoczęcie roku szkolengo 2017/2018 [foto]

Opublikowano: piątek, 01, wrzesień 2017

W tym roku wiele rzeczy jest nowe - nowy rok szkolny, nowi koledzy/koleżanki, nowa szkoła a i rok szkolny rozpoczął się "po nowemu" nie pierwszego a czwartego września.

Na rangę historycznego wydarzenia zasługuje fakt , że od 1 września A.D. 2017 Nasza szkoła przekształciła się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, także nie niejako z automatu wszyscy uczniowie od klasy pierwszej do czwartej rozpoczęli naukę w "nowej szkole".

Tego dnia młodzież klas I i II zebrała się wraz z wychowawcami na sali gimnastycznej a klasy III i IV w tym samym czasie w klasach lekcyjnych, przez szkolny radiowęzeł, wysłuchały uroczystych przemówień pana Dyrektora Tomasza Bizonia oraz przewodniczącego SU Bartka Kowalika. Podczas inauguracyjnego przemówienia pan Dyrektor powitał zebranych a w szczególności uczniów klas pierwszych, przedstawił wychowawców oraz nowych nauczycieli, przedstawił strukturę CKZiU, wspomniała o kursach i stażach, a na koniec złożył wszystkim serdeczne życzenia sukcesów w nadchodzącym roku.

Dla przypomnienia CKZiU ma następującą strukturę:

Technikum Nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego
Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego