Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Lekcje przedmiotowe w NBP i ogrodzie botaniczmym

Opublikowano: poniedziałek, 05, czerwiec 2017

W dniu 1 czerwca klasy drugie i trzecie ekonomiczne oraz przedstawiciele klas organizacji reklamy, spedytorów i obsługi turystycznej spędziły w Krakowie na lekcjach przedmiotowych.

 Młodzież skorzystała z Dni Otwartych NBP i mogła zajrzeć w takie miejsca oddziału w Krakowie, gdzie przysłowiowy Kowalski  nie ma wstępu. Wśród zaplanowanych atrakcji  znalazły się: prezentacja multimedialna na temat NBP i Centrum Pieniądza w Warszawie, pogadanka na temat funkcji banku centralnego, która zakończyła się grą „o otwarcie sejfu bankowego”. Skorzystaliśmy także z wykładu eksperta dotyczącego rozpoznawania autentyczności banknotów oraz zabezpieczeń banknotu 500 złotowego. Mieliśmy możliwość obserwowania pracy na bankowej sali operacyjnej. Niektórzy mogli sprawdzić czy są w stanie podnieść sztabkę złota o wadze 12 kg i wartości 2 milionów złotych – nie było to takie łatwe. W jednej ze zwiedzanych sal mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca na sortowni pieniędzy,
w skarbcu oraz w miejscu gdzie zużyte już  banknoty zostają zniszczone i przekazane do utylizacji.

Na koniec zwiedziliśmy wystawę numizmatów z unikatowych kolekcji, niektórzy zakupili sobie pamiątkowe monety.

Po lekcji przedsiębiorczości i ekonomii udaliśmy się do krakowskiego Ogrodu Botanicznego na lekcję biologii. Pogoda była wyśmienita, doznania optyczne i zapachowe niesamowite (co można niestety tylko  zobaczyć na zdjęciach). Teren ogrodu stanowił także doskonały   plener do robienia zdjęć.

A oto krótka relacja zdjęciowa z wycieczki

Iwona Kapela, Beata Kowalczyk i Małgorzata Majdak

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie