Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spotkanie pod znakiem żonkila

Opublikowano: środa, 31, maj 2017

Dlaczego – żonkila? Bo właśnie ten kwiat jest symbolem mocy życia i nadziei w walce z chorobą nowotworową, a w dniu 29 czerwca odbyło się w naszej bibliotece szkolnej

spotkanie uczniów ZS nr 1 z przedstawicielkami Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Andrychowie.
 Panie pielęgniarki - Joanna Fortuna i Jadwiga Szymańska - przekazały zebranym najważniejsze informacje, dotyczące prowadzonej przez nie opieki paliatywnej, opowiedziały o funkcjonowaniu  Hospicjum Domowego, działającego na naszym terenie już od 4 lat i podzieliły się z nami swoimi refleksjami dotyczącymi trudów i piękna ich pracy, będącej właściwie służbą cierpiącemu człowiekowi. Dowiedzieliśmy się tez sporo jak rozwijał się współczesny model opieki nad chorymi umierającymi, dzięki której wolni od bólu, w stopniu w jakim to jest możliwe, mogą oni wśród bliskich przygotować się do odejścia.

Spotkanie to było również okazją do zachęcenia młodzieży, aby włączała się w działalność wolontaryjną  na rzecz Hospicjum Domowego, która prowadzona jest w ZS nr 1 od 3 lat.

Jedną z jej form  jest akcja „Torcik urodzinowy” polegająca na fundowaniu przez szkoły i instytucje tortu dla chorych dzieci w dniu ich urodzin. Dzięki niej chcemy sprawić radość małym podopiecznym hospicjum i wyrazić im  nasze wsparcie. Nasza szkoła chce obdarować torcikiem 5-letniego Bartusia, który swoje urodziny będzie obchodził 15 lipca.

Prosimy wszystkich uczniów o włączenie się w tę akcję, chcemy żeby była ona naszym wspólnym gestem współczucia i dobroci. A konkretnie: przekażcie na ten cel 50 groszy od osoby, zbierzcie je solidarnie w każdej klasie i przynieście do biblioteki do 9 czerwca. Odpowiedzialni za przeprowadzenie akcji w poszczególnych klasach są ich przewodniczący.

Pamiętajcie, że „trochę dobroci dla jednego człowieka, znaczy więcej niż cała miłość do ludzkości”!

Przy okazji informujemy również, że w niedzielę 28 maja przy kościele św. Stanisława nasi uczniowie uczestniczyli aktywnie w kwestowaniu na rzecz andrychowskiego Hospicjum Domowego.
Serdecznie dziękuję za to Joannie Błasiak, Markowi Palecznemu, Justynie Migdałek, Martynie Wronie, Magdalenie Wider, Joannie Kawczak i Katarzynie Przybyła.

Krystyna Pyzio

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie