Opublikowano: niedziela, 28, maj 2017

Nasza szkoła, podobnie, jak w ubiegłym roku, chce wziąć udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne.

W zeszłym roku w całym kraju wzięło w niej udział 432 608 osób.
1 czerwca o godzinie 10 podejmiemy próbę pobicia tego rekordu.

Ponieważ akcja odbędzie się w Dniu Dziecka, postanowiliśmy, aby w naszej szkole przebiegała ona pod hasłem „Powrót do przeszłości, czyli wspominamy najpiękniejsze książki naszego dzieciństwa”.

Bardzo prosimy wszystkich - uczniów i nauczycieli – o przypomnienie sobie książek, które czytała nam mama przed zaśnięciem, albo tych, na których uczyliśmy się czytać, lub tych, które towarzyszyły naszemu dorastaniu, w każdym razie tych lektur, z którymi łączą się nasze najmilsze wspomnienia.
Jeśli pozostają one jeszcze w naszym posiadaniu, to przynieśmy je 1 czerwca do szkoły. W trakcie naszego czytelniczego pikniku będzie odpowiedni czas, aby na nowo poczuć się dzieckiem i poczytać sobie na głos te teksty, które najmilej nam się kojarzą.

Do udziału w akcji zapraszamy całą społeczność szkolną.
Spotkamy się wszyscy 1 czerwca na lekcji 4, tj. o 9.50 na placu apelowym lub na sali gimnastycznej, bo zależy to od pogody. Prosimy o przyniesienie ze sobą koców lub karimat.

Informujemy również, że w tym samym dniu będzie można wziąć udział w Quizie bajkowym
ze słodkimi nagrodami, który zorganizuje biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim. Zachęcamy uczniów do przebrania się w stroje dziecięce lub kostiumy bajkowych postaci i do wspólnej zabawy!