Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Niedziela z operą

Opublikowano: środa, 12, kwiecień 2017

Po Bizecie i Verdim przyszedł czas na Mozarta, klasyka wiedeńskiego. Młodzież Naszej Szkoły w niedzielę 9.04.2017 r. udała się do Opery Krakowskiej na "Wesele Figara".

Tym razem opera buffa, w gatunku "lżejsza", dała powód i do śmiechu, i do refleksji nad naturą kobiet oraz mężczyzn. Zgrabnie uszyta intryga miłosna z wieloma perypetiami, nasycona humorem, pozwoliła w radosnym nastroju spędzić  czas w Operze. Natomiast ponadczasowa prawda charakterów, uczuć i relacji między bohaterami skłoniła do szukania podobieństw między teraźniejszością a  przeszłością. Okazuje się, że mariaż Figara i Zuzanny wiele mówi o zmysłowych skłonnościach człowieka. W doborowej obsadzie wystąpił M. Kamiński ( jako hrabia Almavia ), solista Metropolitan Opera.

Spotkanie z operą zorganizował R. Tracz, który wraz z P. Stachem, pełnił opiekę nad uczniami. Warto zaznaczyć, że wśród uczestników projektu: "Niedziela z operą" znaleźli się również rodzice uczniów klasy IV f i nauczyciele naszej szkoły: Pan P. Chmiel i Pan W. Stanek.Fot. Ryszard Kornecki Justyna Sitarz

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie