Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spedytorzy i ITD cz. 2

Opublikowano: środa, 29, marzec 2017

W poniedziałek 20 marca ponownie gościliśmy w naszej szkole Inspektorów Transportu Drogowego.

Tym razem w zajęciach z nimi uczestniczyli uczniowie klasy 2s w zawodzie Technik spedytor.  Mury Kotarbina ponownie gościły z Zespołu Zamiejscowego Południowego, Biura Elektronicznego Poboru Opłat, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego: kontrolera transportu drogowego GITD Pana Romualda Gudalewicza i młodszego kontrolera ruchu drogowego GITD Pana Janusza Cabałę oraz z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie z Oddziału Terenowego w Chrzanowie: kontrolera transportu drogowego Pana Grzegorza Lipę i starszego kontrolera transportu drogowego Pana Krzysztofa Łodzianę.

Spotkanie również tym razem obejmowało zajęcia w sali podczas których uczniowie poznali organizację i zadania Inspekcji Transportu Drogowego oraz metody pracy inspektorów. Spedytorzy obejrzeli również prezentację dotyczącą poboru opłat za poruszanie się po drogach krajowych i autostradach.

W czasie zajęć w terenie również tym razem pogoda nie była łaskawa. Mimo to uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli urządzenia, które Inspektorzy wykorzystują na co dzień w pracy.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja dotycząca planowania i rozliczania czasu pracy kierowców oraz filmy operacyjne z ujawnionych przez Inspektorów manipulacji przy tachografach.

Ze względu na ciekawy przebieg zajęć oraz ich walor praktyczny chcemy kontynuować spotkania również w kolejnych latach dla następnych klas w zawodzie technik spedytor.

Spotkanie zorganizowała dr inż. Aneta Skowron

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie