Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spedytorzy pod lupą Inspekcji Transportu Drogowego ;-)

Opublikowano: poniedziałek, 13, marzec 2017

W czwartek 9 marca br. uczniowie klasy 3s w zawodzie Technik spedytor uczestniczyli w zajęciach z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego.

W murach Kotarbina gościliśmy z Zespołu Zamiejscowego Południowego, Biura Elektronicznego Poboru Opłat, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego: kontrolera ruchu drogowego GITD Pana Romualda Gudalewicza i młodszego kontrolera ruchu drogowego GITD Pana Janusza Cabałę oraz z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie z Oddziału Terenowego w Chrzanowie: kontrolera transportu drogowego Pana Grzegorza Lipę i starszego kontrolera transportu drogowego Pana Krzysztofa Łodzianę. Spotkanie przebiegało w trzech etapach. Na początku nasi spedytorzy poznali organizację i zadania Inspekcji Transportu Drogowego oraz metody pracy inspektorów. Goście przedstawili również zasady i urządzenia związane z poborem opłat za poruszanie się po drogach krajowych i autostradach. W drugiej części spotkania młodzież miała okazję poznać i obejrzeć wyposażenie i samochody, które w codziennej pracy są wykorzystywane przez inspektorów ITD. Na parkingu szkolnym jedno z aut uczniów zostało "zbadane" z wykorzystaniem tego sprzętu. Uczniowie dowiedzieli się jakiej rekrutacji podlegają kandydaci na inspektorów oraz jakie wymogi muszą spełnić. W ostatniej części spotkania inspektorzy przypomnieli zasady rozliczania czasu pracy kierowców i urządzenia do rejestrowania czasu pracy (tachografy) oraz manipulacje jakich dopuszczają się nieuczciwi przedsiębiorcy w zakresie zakłócania pracy tachografów.

Spotkanie było okazją do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy przed czerwcowym egzaminem z kwalifikacji A28 oraz pozwoliło na poznanie w praktyce budowy i zasady działania urządzeń pomiarowo-kontrolnych związanych z transportem drogowym. Nasi goście w miły, ciekawy i przystępny sposób prezentowali zagadnienia oraz chętnie odpowiadali na pytania.

Spotkanie zorganizowała dr inż. Aneta Skowron

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie