Zaproszenie dla rodziców maturzystów

Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekrutacja 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą kształcenia, opisami kierunków, czy terminarzem rekrutacji.

Spedytorzy pod lupą Inspekcji Transportu Drogowego ;-)

Opublikowano: poniedziałek, 13, marzec 2017

W czwartek 9 marca br. uczniowie klasy 3s w zawodzie Technik spedytor uczestniczyli w zajęciach z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego.

W murach Kotarbina gościliśmy z Zespołu Zamiejscowego Południowego, Biura Elektronicznego Poboru Opłat, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego: kontrolera ruchu drogowego GITD Pana Romualda Gudalewicza i młodszego kontrolera ruchu drogowego GITD Pana Janusza Cabałę oraz z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie z Oddziału Terenowego w Chrzanowie: kontrolera transportu drogowego Pana Grzegorza Lipę i starszego kontrolera transportu drogowego Pana Krzysztofa Łodzianę. Spotkanie przebiegało w trzech etapach. Na początku nasi spedytorzy poznali organizację i zadania Inspekcji Transportu Drogowego oraz metody pracy inspektorów. Goście przedstawili również zasady i urządzenia związane z poborem opłat za poruszanie się po drogach krajowych i autostradach. W drugiej części spotkania młodzież miała okazję poznać i obejrzeć wyposażenie i samochody, które w codziennej pracy są wykorzystywane przez inspektorów ITD. Na parkingu szkolnym jedno z aut uczniów zostało "zbadane" z wykorzystaniem tego sprzętu. Uczniowie dowiedzieli się jakiej rekrutacji podlegają kandydaci na inspektorów oraz jakie wymogi muszą spełnić. W ostatniej części spotkania inspektorzy przypomnieli zasady rozliczania czasu pracy kierowców i urządzenia do rejestrowania czasu pracy (tachografy) oraz manipulacje jakich dopuszczają się nieuczciwi przedsiębiorcy w zakresie zakłócania pracy tachografów.

Spotkanie było okazją do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy przed czerwcowym egzaminem z kwalifikacji A28 oraz pozwoliło na poznanie w praktyce budowy i zasady działania urządzeń pomiarowo-kontrolnych związanych z transportem drogowym. Nasi goście w miły, ciekawy i przystępny sposób prezentowali zagadnienia oraz chętnie odpowiadali na pytania.

Spotkanie zorganizowała dr inż. Aneta Skowron

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Wspierają Nas

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie