Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sprawozdanie z uroczystości jubileuszowych 70 – lecia Kotarbina

Opublikowano: środa, 01, marzec 2017

Dzień 24.02.2017. był szczególnym w historii naszej szkoły, która w tym dniu obchodziła siedemdziesiąte urodziny.

Z tej okazji w godzinach przedpołudniowych młodzież klas starszych wzięła udział w uroczystej akademii, na której zaprezentowano część artystyczną obchodów głównych, a następnie wraz z młodzieżą klas młodszych, w zwartym szyku, z pocztem sztandarowym szkoły na czele uczniowie i pracownicy szkoły udali się na mszę świętą, która rozpoczęła się w samo południe, do kościoła pw. Św. Stanisława BM w Andrychowie. Nabożeństwu przewodniczył Ks. Dziekan Prałat Stanisław Czernik – Proboszcz parafii pw. Św. Macieja w Andrychowie. Kazanie wygłosił nasz absolwent ks. Mateusz Kierczak.
Na koniec gorące słowa podziękowania za wykształcenie przekazał nasz absolwent ks. Przemysław Kramarz.

Kilka minut po 13.00. rozpoczęły się główne uroczystości na dużej sali gimnastycznej naszego Kotarbina, na wspaniałej scenie i wśród pięknych dekoracji przygotowanych przez panią Krystynę Pyzio, panią Edytę Zwieńczak, pana Jacka Stuglika i pana Stanisława Bliźniaka.
Na początku akademii wprowadzono poczty sztandarowe naszej szkoły i zaprzyjaźnionych szkół średnich powiatu wadowickiego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan mgr Tomasz Bizoń, który powitał dostojnych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych
i oświatowych, byli i obecni pracownicy szkoły, absolwenci i nasi najmłodsi uczniowie z klas I i II.

 

Uroczystość bardzo licznie zaszczycili swoją obecnością księża z ks. Kanonikiem Janem Figurą na czele – Proboszczem parafii pw. Św. Stanisława BM w Andrychowie. W tym szacownym gronie znaleźli się także absolwenci naszego Zespołu Szkół - ks. Tomasz Hahn i ks. Przemysław Kramarz,
byli katecheci - ks. Kamil Żółtaszek, ks. Zbigniew Jurasz i ks. Krzysztof Zięba oraz obecni katecheci – ks. Wojciech Medwid i ks. Rafael Gwizdoń.

Następnie głos zabrał starosta powiatu wadowickiego pan Bartosz Kaliński, który przybył na uroczystość wraz z wicestarostą panem Andrzejem Góreckim i wręczył Nagrody Starosty dla wyróżniających się nauczycieli: pani Beaty Kowalczyk, pani Edyty Zwieńczak i pani Justyny Kutyły. W dalszej kolejności wystąpili: wiceprzewodnicząca Rady Powiatu pani Czesława Wojewodzic, prezes PSS „Społem” pani Anna Rychter, przewodnicząca andrychowskiego oddziału ZNP pani Sylwia Żmudka i przedstawicielka Gminnego Oddziału Oświaty w Andrychowie pani Katarzyna Mydlarz. Ostatni z w/w gości wręczyli panu dyrektorowi okolicznościowe upominki.

Kolejnym punktem programu był przerywnik muzyczny w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły panów Piotra Gracjasza i Tomasza Twaroga, po czym rozpoczęła się główna część uroczystości – rozdanie Kotarbinów – okolicznościowych medali dla osób najbardziej zasłużonych dla naszej społeczności szkolnej. Laureatami Kotarbinów zostali:

  • w kategorii Kotarbina Dobrej Roboty dla uczniów: Anna Młodzik i Szymon Fuja;
  • w kategorii Kotarbina Dobrej Roboty dla nauczycieli pani Małgorzata Majdak i pan Olgierd Morawski; +w kategorii Kotarbina Czynnej Dobroci pani Dorota Młynarczyk i pan Adam Rusinek;
  • w kategorii Kotarbina Spolegliwego Opiekuna pan starosta Bartosz Kaliński i PSS „Społem” (w imieniu spółdzielni nagrodę odebrała pani prezes Anna Rychter);
  • w kategorii Kotarbina Dzielnego Mistrza pani Otylia Jończy i pani Stanisława Bizoń.
    Rozdanie Kotarbinów poprzedziły okolicznościowe laudacje.

Po kolejnym przerywniku muzycznym w wykonaniu tegorocznego maturzysty Bartosza Praciaka przy akompaniamencie pana Tomasza Twaroga, przyszedł czas na Nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli i pracowników: pani Ewy Flak, pani Małgorzaty Latały, pani Agaty Mularskiej – Bryndza, pani Małgorzaty Płonki, pani Bożeny Polak, pani Krystyny Pyzio, pani Anety Skowron, pani Barbary Talar, pani Anny Dobiji – Paw, pani Marzeny Gracy, pani Wioletty Karamańskiej, pani Bogusławy Konieczny, pani Władysławy Łysoń, pani Doroty Gibas, pani Barbary Rajdy, pana Przemysława Chmiela, pana Bartosza Rokowskiego, pana Marka Rusinka, pana Andrzeja Skóbla, pana Piotra Stacha, pana Roberta Tracza, pana Piotra Zwieńczaka, pana Marka Węglarza i pana Stanisława Bliźniaka.

Na koniec uroczystości wystąpiła uczennica klasy 3t Aleksandra Hrapkowicz wraz z uczniem Bartoszem Kowalikiem w utworze zespołu Lombard pod jakże znamiennym tytułem Przeżyj to sam”, po czym przyszedł czas na występ jubileuszowy Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” Andrychów z udziałem absolwentów szkoły i na okolicznościowy tort ufundowany przez PSS „Społem”. Pan dyrektor zaprosił gości uroczystości na poczęstunek, zachęcił do wpisywania się do księgi pamiątkowej i do zwiedzania szkoły. A było co zwiedzać: nauczyciele przedmiotów zawodowych w pracowniach komputerowych przygotowali prezentacje poszczególnych zawodów; ponadto w niektórych klasach odbyły się spotkania absolwentów z wychowawcami. W niejednym oku zakręciła się łezka... Niewątpliwie obchody te przejdą do historii. Wypada jeszcze na sam koniec podziękować sponsorom: Zarządowi Powiatu Wadowickiemu, Radzie Rodziców, Drużynie Siatkówki Absolwentów ZS1 i podziękować za wsparcie rzeczowe otrzymane od: Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Maciej Szlagor i Spółdzielni PSS „Społem”, zaś szczególne podziękowania należą się CKiW i panu Dariuszowi Boguni (naszemu absolwentowi), który służył organizatorom części artystycznej pani Małgorzacie Płonce i panu Olgierdowi Morawskiemu nieocenioną pomocą jako operator światła i dźwięku.

Podziękowania należą się także panu Markowi Węglarzowi i operatorom dźwięku ze szkolnego radiowęzła: Markowi Potocznemu i Grzegorzowi Borowczykowi, uczniom zapowiadającym poszczególne części uroczystości: Katarzynie Moskal i Jakubowi Penkali, młodzieży z pocztów sztandarowych w tym naszym dzielnym pocztowcom uczestniczącym w próbach Aleksandrze Lechowicz, Klaudii Smolec i Kamilowi Bizoniowi i na koniec nadmienić należy, że to nie koniec obchodów rocznicowych – w następnym tygodniu zaprezentuje się kółko teatralne Pani Małgorzaty Płonki w sztuce napisanej przez pana Olgierda Morawskiego i panią Annę Mazgaj pt „Jak żyć panie profesorze”, natomiast w miesiącach wiosennych czekają nas jeszcze inne występy artystyczne (między innymi znakomitej pary tanecznej Sylwia Króliczek i Kamil Pasternak), rozstrzygnięcie konkursu na esej o profesorze Kotarbińskim i inne okolicznościowe działania bo przecież uroczystości rocznicowe trwają cały rok!!!

Na sam koniec pragnę wyrazić podziw i szacunek dla tytanicznej pracy wykonanej przez panie Krystynę Pyzio, Bożenę Polak i Anetę Skowron, które na okoliczność uroczystych obchodów przygotowały niezwykle profesjonalnie wykonaną książeczkę upamiętniającą ostatnie 10 lat szkoły. Okładkę wspomnianej publikacji zaprojektowała Aleksandra Zając i Dominika Buldończyk z klasy 4f. Jest to wspaniała i trwała pamiątka, którą otrzymał każdy z zaproszonych gości – co do możliwości zakupu nie jestem pewien gdyż broszurki rozchodziły się jak świeże bułeczki ;)
Pragnę również podziękować panu Wojciechowi Stankowi, który zaprojektował wszystkie tablice okolicznościowe.

Reasumując siedemdziesiątka Naszego Szacownego Kotarbina wypadła godnie, świętowanie trwa nadal, no i cóż... do zobaczenia na osiemdziesiątce!!! ;)

Olgierd Morawski
                

fot. Julia Stanek, Klaudia Smaza, Parafia Św. Stanisława

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie