Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

"Kotarbin" Mistrzem Powiatu w Koszykówce

Opublikowano: wtorek, 31, styczeń 2017

W zeszłym tygodniu w dniach 23-24.01.2017r. w  I LO w Wadowicach odbyły się finały powiatowe w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców.

W poniedziałek do rywalizacji przystąpiły nasze dziewczęta, które broniły tytułu z przed roku. Pierwszy mecz pokazał możliwości i potencjał koszykarek. Drużyna prowadzona przez Natalię Pabiś nawet przez moment nie traciła koncentracji i wygrała bardzo pewnie z "Ekonomem" z Wadowic.            W finale andrychowianki zagrały z gospodarzem turnieju "Gimplem" z Wadowic. Mecz  był bardzo wyrównany i nerwowy, ale nasze zawodniczki lepiej poradziły sobie z presją, dzięki czemu osiągnęły kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końcowej syreny wygrywając 24:20.

Wtorek to rywalizacja chłopców. Po dobrym losowaniu nasi koszykarze zagrali z KEN-em z Kalwarii Zebrzydowskiej. Zespół prowadzony przez kapitana zespołu Michała Tomiaka wygrała różnicą ponad trzydziestu punktów(67:34), awansując tym samym do  finału.

Finał to pojedynek dość nieoczekiwany, gdyż głównym faworytem było I LO z Wadowic. Ostateczne zagraliśmy z "Mechanikiem" z ZS nr 2 z Wadowic. Rywalizacja przebiegała dość spokojnie. Przez pierwszych kilka minut żadnej z ekip nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. Jednak tak jak przed rokiem do zwycięstwa "Kotarbina" poprowadził nasz rozgrywający Michał Tomiak, który tego dnia był nie do zatrzymania. Ostateczny wynik to 40:32.

Po tych finałach możemy być dumni, że mamy w naszej szkole mamy tak zdolną młodzież,      która pokazała bardzo wysoki umiejętności koszykarskie, zaciętość, wolę wali i determinację.

Bardzo dziękujemy za udział i liczymy na dobrą postawę w finałach rejonowych.

Skład zespołu dziewcząt:

N.Pabiś 4t, K.Karbowiak 4t, A.Kudłacik 4t, K.Moskal 4t, A.Grodowczyk 4d, M.Gibas 2t, J.Legut 3e

Skład zespołu chłopców:

M.Tomiak 2b, K.Chrapkiewicz 2b, M.Kozioł 2b, K.Kudłacik 3b, P.Cholewa 2d, K.Góral 2d, M.Pikoń 1ab, M.Najbor 1ab, S.Pomietło 1ab, D.Mikołajek 2d, D.Zawiła 3b

opiekun zespołów: A.Skóbel

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie