Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wycieczka szlakiem polskiej awangardy [foto]

Opublikowano: niedziela, 29, styczeń 2017

Z okazji setnej rocznicy powstania awangardy w Polsce klasy 4f i 1f w dniach 24-27.01.2017 odwiedziły Łódź.

Głównym celem programu były wydarzenia związane z Muzeum Sztuki, pierwszym w Europie muzeum sztuki nowoczesnej, powstałym dzięki eksperymentującemu malarzowi  Władysławowi Strzemińskiemu. Młodzież miała wykład o artyście w stworzonej przez niego sali neoplastycznej MS1. Natomiast w MS2 odbyły się warsztaty poświęcone awangardzie: "ABS abstrakcji" i "Piny XX i XXI w.", połączone z oprowadzaniem po olbrzymiej ekspozycji pt. "Atlas nowoczesności". Dopełnieniem tego punktu programu był film "Powidoki" A. Wajdy.

Łódź to nie tylko miasto związane z modernistyczną sztuką, ale także miasto ukształtowane przez przemysł włókienniczy, co odzwierciedlił seans ekranizacji "Ziemi obiecanej" Reymonta. Dlatego też uczniowie zwiedzili Pałac Herbsta, jednego z największych fabrykantów Polski II poł. XIX wieku. W powozowni natomiast odbyły się warsztaty "Jak "czytać" dzieło malarskie" wprowadzające do zobaczenia kolekcji "Od Matejki do Wojtkiewicza". Nie zapomnieliśmy więc o tradycji.

Łódź posiada także trzecie oblicze - miasta dynamicznie się rozwijającego, czego ikoną może być najnowocześniejsze w Europie Planetarium EC1, gdzie młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w astronomicznym widowisku multimedialnym. Pas Oriona i Subaru wzbudziły całkiem duże zainteresowanie.

Był też czas na "oddech" i zwolnienie tempa. Wieczorny spacer ulicą Piotrkowską, tonącą jeszcze w świątecznych iluminacjach, oraz obejrzenie takich najnowszych produkcji filmowych, jak "La La Land" czy "Wielki mur" zapewniły doskonały relaks.

A w drodze powrotnej do Andrychowa? Przy karaoke rodziły się nowe pomysły na następną wycieczkę!

Opiekunami młodzieży byli M.Cieślak i P.Stach a organizatorem i kierownikiem wyjazdu - R.Tracz.

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie