Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szkolny konkurs kolęd - sprawozdanie

Opublikowano: sobota, 17, grudzień 2016

W dniu 16 grudnia, w ostatni piątek odbył się drugi Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Kotarbinie. To już taka nasza (nieświecka bynajmniej ;) tradycja.

 W tym roku główną zasadą był brak zasad, wyrażający się m.in. w możliwości śpiewania utworów obcojęzycznych (choć i tak większość klas wybrała tradycyjne, polskie – co nas bardzo cieszy!).

Do konkursu zgłosiło się nadspodziewanie dużo, bo aż 13 klas (to również cieszy ;)

Wielotygodniowe próby dały olśniewające efekty, które doceniła Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodniczący pan dyrektor Tomasz Bizoń, członkowie: panie Małgorzata Latała, Krystyna Pyzio i Edyta Zwieńczak, księża Rafael Gwizdoń i Wojciech Medwid oraz reprezentująca Samorząd Uczniowski Aneta Kapela. Konkurs poprowadzili organizatorzy: panie Justyna Kutyła i Anna Mazgaj oraz pan Olgierd Morawski.

Zanim podamy zwycięzców chcielibyśmy podkreślić niesamowitą kreatywność wszystkich klas biorących udział w rywalizacji. Były więc i utwory we własnym nowatorskim aranżu (klasa 1d) i pełne wdzięku tańce (1f) i miniinscenizacje przedstawiające motyw walki dobra ze złem (3t).

Oprócz języka polskiego można było od czasu do czasu na okrasę usłyszeć języki: angielski, francuski, ukraiński, a nawet japoński. I chociaż był to turniej w którym liczyła się przede wszystkim praca zespołowa i wspólne wykonanie to nie sposób było nie zauważyć tak niesamowitych talentów wokalnych jak Ola Hrapkowicz z klasy 3t i Justyna Sitarz z 1f.

Pora na wyniki: III miejsce i jeden dzień pytania w drugim semestrze – klasa 4eb pana Piotra Gracjasza (olśniewające stroje, bogactwo instrumentów, wszystko to z mocą i humorem), II miejsce i dwa dni bez pytania klasa 1et pani Anny Mazgaj (wyjątkowo piękny, pomysłowy, wzruszający, pełen wdzięku i radości i na wysokim poziomie muzycznym występ) i wreszcie I miejsce wspaniała klasa 4t! No cóż … To była petarda!!! Był i koń (wyglądał jak prawdziwa kasztanka Piłsudskiego ;) zaprzężony w sanie, była radość i wreszcie beka połączona z pompą (jak mawia młodzież) bo najogólniej mówiąc mogło się spełnić marzenie grona pedagogicznego o tym by tańczyć i równocześnie obserwować swój taniec ;) To był hit! Ale to jeszcze nie koniec bo konkurs uświetniła również swoją obecnością niezawodna absolwentka pani Ania Młodzik, która w mistrzowski sposób wykonała utwory „Jest taki dzień” i „Kolęda dla nieobecnych”, zaś na sam koniec, prawdziwa wisienka na torcie: utwór w wykonaniu nauczycieli: panów Piotra Gracjasza i Tomasza Twaroga. Była to kolęda barokowa Kaczmarskiego. Okazało się, że pan Gracjasz ma świetny, mocny głos i jest po prostu profesjonalnym bardem, zaś pan Twaróg to znamienity multiinstrumentalista.

Niespodziankom nie było końca: w chwili gdy Pan Dyrektor na chwilę, przed ogłoszeniem wyników opuścił salę gimnastyczną, nieoczekiwanie zawitał do nas … Święty Mikołaj i przekazał nam radosne wytyczne dla Dyrekcji :) związane z obietnicą nowych mikrofonów bezprzewodowych dla szkoły!!! (nie ukrywamy naszej radości my wszyscy organizatorzy wszelkich szkolnych imprez, konkursów i uroczystości i trzymamy za słowo! ;)

Oby jak najwięcej tego rodzaju radosnych rywalizacji z cudownymi niespodziankami :)

Wesołych Świąt :)

 

 

Obowiązek RODO

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Jakość powietrza

Wspierają Nas

Wyszukaj na stronie