Zaproszenie dla rodziców maturzystów

Projekt CKZiU

W tym miejscu publikujemy wszelkie
informacje dotyczące projektów

w ramach
Andrychowskiego Centrum

Kształcenia Zawodowego 

i Ustawicznego

Mentor ds. projektu mgr inż. Krzysztof Szczygieł

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rekrutacja 2018/2019

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą kształcenia, opisami kierunków, czy terminarzem rekrutacji.

Krakowskie Almarie - historia pieniądza

Opublikowano: sobota, 17, grudzień 2016

KRAKOWSKIE ALMARIE– czyli krótka historia pieniądza i bankowości w Krakowie.  W czwartek 20.10.2016r klasy II f i II t pod opieką nauczycieli: M. Latały, I. Urbańczyk i J. Lipskiego wybrały się do Krakowa

w ramach projektu „Śladami Krakowskich Almarii” organizowanego przez Akademię Żakowską. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią pieniądza, postaciami i miejscami związanymi z rozwojem bankowości w Krakowie oraz pobudzenie postaw przedsiębiorczych i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży szkolnej. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Emeryka  Hutten- Czapskiego, gdzie zapoznaliśmy się z jednymi z  najcenniejszych  w Polsce zbiorami numizmatycznymi. Potem zwiedzaliśmy Kraków poznając miejsca związane z pieniądzem i bankowością . Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach w WSZiB poświęconych współczesnej polityce pieniężnej. W drugim etapie projektu  uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły, których zadaniem było opracowanie posteru ukazującego rozwój i znaczenie systemu bankowego i finansowego. W rezultacie zakwalifikowanych z Naszej szkoły zostało 6 zespołów, które 14.12.2016r uczestniczyły w uroczystej gali rozdania nagród połączonej z wystawą wyróżnionych prac. Dwa zespoły zajęły miejsca na podjum.

-zespół w składzie: Norbert Mikołajko, Aleksandra Kaniewska, Emilia Wykręt, Kamila Mizera „Na szlaku historii pieniądza”

-zespół w składzie: Anna Cibor, Karolina Miodońska-Srokosz, Joanna Gajczak, Sandra Sośniak, Patrycja Stuglik za pracę „ Trakt monetarny”(II miejsce)

-zespół w składzie: Justyna Migdałek, Joanna Błasiak, Piotr Kryta za pracę „Pieniądz kiedyś i dziś” (II miejsce)

-zespół w składzie: Klaudia Smaza, Gabriela Trytko, Wiktoria Wandzel, Julia Stanek za pracę „Historia pieniądzem pisana”

-zespół w składzie: Patrycja Bryja, Łukasz Graca, Kamil Niemczyk, Kinga Soj „Historia pieniądza”

-zespół w składzie: Barbara Bizoń, Daria Jakima, Karolina Karpińska, Karolina Kowalczyk, Katarzyna Tokarz „Znajdź swoją tęczę oszczędzania”.  GRATULUJEMY!!

 

Miejsca naszych praktyk

Nasze profile

Wspierają Nas

Jakość powietrza

Wyszukaj na stronie